Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Budowa dróg. Tymi nowymi odcinkami pojedziemy w wakacje

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Anna Kaczmarz Do końca wakacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje udostępnić kierowcom m.in. kolejne odcinki trasy S17 między Lublinem a Warszawą. Na tym jednak nie koniec.

Przed samymi wakacjami oddano pierwsze 13 km S17 w lubelskim. W pierwszym tygodniu lipca udostępnione zostanie kierowcom kolejne 30 km ekspresowej „siedemnastki” od obwodnicy Garwolina aż do Ryk. Pod koniec wakacji GDDKiA planuje połączyć odcinki S17 przed i za Rykami dzięki czemu 140-kilometrową trasę pokonamy w 70 minut.

W tygodniu udostępniony zostanie także pozostały odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu trasy S51, co pozwoli ominąć miasto od południa i wschodu. W wakacje GDDKiA planuje również usunąć ostatnie ograniczenia na S8 pomiędzy Radziejowicami i Przeszkodą co ułatwi wyjazd z Warszawy w kierunku Katowic.

Zobacz także: Kredyt samochodowy. Ile zależy od wkładu własnego? 

W tym samym czasie otworzony zostanie fragment autostrady A1 od Pyrzowic do węzła Częstochowa Południe. Dzięki temu od granicy z Czechami będziemy mogli przejechać aż do okolic Częstochowy autostradą. Równolegle wybierany jest wykonawca prac zabezpieczających, w tym położenia nawierzchni na autostradowej obwodnicy Częstochowy, tak aby przed końcem roku móc udostępnić ciąg główny tej trasy.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości