Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Budowa dróg w Polsce. Potrzebne dodatkowe pieniądze

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit zapowiedział, że zabraknie środków finansowych na realizację programu budowy dróg krajowych do 2023 roku. Skąd mogłyby zostać pozyskane?

Jakie rozwiązania są brane pod uwagę? Ministerstwo analizuje możliwość zwiększenia finansowania przez Krajowy Fundusz Drogowy oraz pozyskania dodatkowych środków z funduszy europejskich. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit nie wyklucza także zastosowania komercyjnego finansowania, czyli partnerstwo publiczno-prywatne. Kolejna z możliwości to drogowa spółka specjalnego przeznaczenia.

Redakcja poleca:

Fiat 124 Spider. Powrót do przeszłości
Kto i czym monitoruje polskie drogi?
Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Ministerstwo mówi także o możliwości zwiększenia wydatków na drogi z budżetu państwa. Obecnie są to jednak tylko plany, które zakładają zwiększenie środków z 3,1 mld do ponad 5 mld w 2017 roku i kolejnych latach.

Celem Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 z perspektywą do 2025 roku jest dokończenie budowy sieci dróg w naszym kraju. Ma powstać 3,9 tys. km autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz około 50 obwodnic.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości