Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Budowany wiadukt na ulicy Grunwaldzikiej w Kielcach robi duże wrażenie

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Budowany wiadukt na ulicy Grunwaldzikiej w Kielcach robi duże wrażenie Na nowej jezdni ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach widać już asfalt, ale nie na całej długości. Prace zostały wstrzymane z powodu zbyt niskiej temperatury.

Na ukończeniu jest montaż zbrojenia i ustawianie rusztowania, gdy będzie gotowe, nad obiema jezdniami zacznie się lanie betonu.

To będzie gruby asfalt

- Na nowej południowej jezdni na sporej części leży podbudowa jezdni wykonana z asfaltu o grubości około 15 centymetrów, na to pójdzie jeszcze warstwa wiążąca o grubości 8 centymetrów, a na koniec 4 centymetry ścieralnej. To będzie solidna, trwała jezdnia - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg. - Na pewno przed zimą nie uda się ułożyć wszystkich warstw, ale kierowcy mogą już jeździć po wiążącej. W grudniu chcemy puścić ruch nową jezdnią a zamknąć dla samochodów starą.

Zobacz też: Uwaga kierowcy! Nowa organizacja ruchu na świętokrzyskiej "siódemce" od 1 grudnia 

Podbudowy asfaltowej brakuje od skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z Podklasztorną na około 200 metrach w stronę Ślichowic. Dalej leży pierwsza warstwa asfaltu aż do tymczasowego ronda, a za nim ponownie znajduje się tylko kruszywo, aż końca, czyli do skrzyżowania z Szajnowicza - Iwanowa. Na razie z powodu ujemnych temperatur prace asfaltowe zostały wstrzymane, ale już pod koniec tygodnia mają być wznowione, ponieważ zapowiadane jest ocieplenie w ciągu dnia.

Beton lubi mróz

Niewielki mróz nie przeszkadza w budowie wiaduktu nad ulicą Grunwaldzka, na wysokości Lidla. - Trwają pace przygotowawcze do wylewania betonu. Po obu stronach wiaduktu stoi już gigantyczne rusztowanie, brakuje go tylko nad jezdnią, po której odbywa się ruch. Montowane jest także uzbrojenie. Robotnicy, którzy je wykonują pracują w trudnych warunkach ze względu na ujemną temperaturę. Ale na lanie betonu, które jest planowane w tym miesiącu to idealne warunki. Temperatura do minus 5 stopni jest korzystniejsza niż na przykład letnie upały. Te prace przy budowie wiaduktu idą sprawnie, wykonawcy zależy, aby zakończyć je jak najszybciej, ponieważ bardzo kosztowne jest wynajęcie rusztowań - mówi Skrzydło. Dodaje, że budowa wiaduktu nie zostanie przerwana na zimę, ale prace drogowe mogą być wstrzymane.

Agata Kowalczyk
kowalczyk@echodnia.eu 

Budowany wiadukt na ulicy Grunwaldzikiej w Kielcach robi duże wrażenie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Budowany wiadukt na ulicy Grunwaldzikiej w Kielcach robi duże wrażenie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości