Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Budują bramki na autostradach, za dwa lata je rozbiorą

Data publikacji: Autor: TVP/x-news

Bramki poboru opłat na autostradzie A4 pod Wrocławiem/fot. Archiwum Polskapresse Za dwa lata na polskich autostradach ma ruszyć elektroniczny system poboru opłat. Obejmie też trasy zarządzane przez koncesjonariuszy. Tymczasem te firmy rozbudowują bramki poboru opłat.

Bramki poboru opłat na autostradzie A4 pod Wrocławiem/fot. Archiwum PolskapresseRozbudowa bramek jest planowana m.in. na autostradzie A1 z Torunia do Trójmiasta. Koncesjonariusz zdecydował się na to, by sprostać rosnącemu natężeniu ruchu.

Oprócz bramek, przybywa też autostrad. Przed 1 listopada ma zostać otwarty fragment autostrady A4 z Tarnowa do Dębicy. Ostatni brakujący odcinek tej trasy - z Rzeszowa do Jarosławia - ma być gotowy w połowie 2016 r. Cztery lata po terminie.

Więcej w materiale TVP:

Źródło: TVP/x-news

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • bryan (gość)

    Za pieniądze głównie frajerów przejezdzających przez te bramki do tego czasu... Podatnik tez zapłaci, który nawet nigdy nie prowadził pojazdu tzn. np. w cenie masła ze sklepu, które przewożone było przez owe bramki. Polska jest w świecie znana z niedorzecznych absurdów bez końca, nawet w dalekiej Australii. No mamy czym się chwalić...

  • Icek Wicek (gość)

    Koszt budowy i obsługi tych bramek to kropla w morzu pieniędzy, które dzięki nim zostaną wyszarpnięte z naszych kieszeni... ktoś dokładnie to wykalkulował, brawo!

  • bryan (gość)

    ...ten ktoś również wykalkulował szczególnie dla siebie "jak na świeczniku" i leży pewnie w rajach podatkowych... pomijając temat autostradomafii jako dość nowa działalność w PL.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości