Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37919 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Bugatti Veyron. Pożegnanie w Genewie

Data publikacji: Autor: (kr)

Bugatti Veyron Grand Sport Roadster / Fot. Bugatti Podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie, zostanie zaprezentowana finalna wersja Veyrona. Jeszcze jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że w ofercie Bugatti pozostaje kilka egzemplarzy tego auta. Dziś okazuje się, że wszystkie już wyprzedano.

Bugatti Veyron Grand Sport Roadster / Fot. BugattiStąd pomysł, by oficjalne pożegnanie z Veyronem urządzić właśnie w Genewie. W rozmowie z "Auto Motor und Sport", prezes francuskiej marki, Wolfgang Dürheimer stwierdził, że ostatni egzemplarz o numerze 450 zostanie wyprodukowany jeszcze w tym roku. Jednocześnie Dürheimer dał do zrozumienia, że w krótkim czasie po tym, jak auto wyjedzie z fabryki, zostanie zaprezentowany jego następca.

Prace nad nowym modelem Bugatti są owiane tajemnicą, ale inżynierowie zapewniają, że wszystko musi być w nim lepsze, niż w obecnym hiperaucie.

- Wielu naszych klientów to kolekcjonerzy sztuki, którzy wiedzą, że potrzeba czasu, by stworzyć dzieło sztuki - mówi prezes marki.

Mówi się, że następca Veyrona będzie dysponował mocą 1500 KM, czyli o 300 KM większą, niż mocniejsza wersja obecnego modelu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Bugatti Veyron zdjęcia

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl