Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Buspas. Od 1 kwietnia 2020 roku nowe przepisy. Będzie tłoczno? (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Przemysław Świderski Na buspasach wkrótce może być tłoczno. Od 1 kwietnia wjadą na nie nie tylko motocykliści ale także tak zwani kierowcy wykonujący przewóz osób.

Teraz trudno odróżnić przewóz osób od zwykłej osobówki, ale od 1 kwietnia, jeśli przewoźnicy będą chcieli korzystać z buspasów, to muszą się wyposażyć w odpowiedni sprzęt.

- Każdy samochód, który realizuje usługę przewozu osób musi mieć dodatkowe światło z napisem taxi, tak aby każdy mógł dowiedzieć się, że realizuje on tę usługę i dzięki temu może wjechać na buspas - powiedział Szymon Huptyś z Ministerstwa Infrastruktury.

Zobacz także; Koronawirus. Co czeka branżę motoryzacyjną w Polsce?

Kierowcy przewozu osób mają czas do końca marca, by dostosować swoje samochody i wyrobić licencję. Póki co polskie urzędy wydające licencje kierowcom trudniącym się przewozem osób nie przeżywają oblężenia.Ostateczną decyzję o wjeździe na buspas danej grupy pojazdów podejmuje zarządca drogi.

Jeżeli poruszamy się po buspasie pojazdem do tego nieuprawnionym, narażamy się na mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jezus Marian (gość)

    Niech policja stanie na Grabiszyńskiej w godzinach szczytu. Na mandatach za jazdę buspasem przez nieupoważnionych zarobią krocie...

  • Gość (gość)

    Nie ma innej możliwości jakiś idiota zmienił przepustowość jednej z nielicznych ulic które były przejezdne.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości