Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Bydgoszcz: Auto stoi tu już dwa lata i utrudnia mieszkańcom życie

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Bydgoszcz: Auto stoi tu już dwa lata i utrudnia mieszkańcom życie Pojazd zaparkowany przed blokiem na bydgoskim Szwederowie utrudnia życie mieszkańcom. I będzie utrudniać, bo rozwiązania sporu na razie nie widać.

Czerwony opel to dla mieszkańców ul. Solskiego 8 w Bydgoszczy stały element krajobrazu. Upór jednego z mieszkańców sprawia jednak, że pojazd stał się problemem, z którym ciężko sobie poradzić. - Ten samochód stoi w tym miejscu już prawie dwa lata - skarży się mieszkanka ulicy. - Próbowaliśmy porozmawiać z właścicielką, interweniowaliśmy u straży miejskiej, w spółdzielni - wszystko bez skutku. Nie dość, że utrudnia dojazd do klatki i może sprawiać problemy np. karetce lub straży pożarnej, to do tego brzydko wygląda, niszczeje - dodaje.

Okazuje się, że ze sprawą zaznajomieni są także pracownicy spółdzielni, u których interweniowali mieszkańcy. Nie mają jednak zbyt wielkiego pola do manewru. - Problem oczywiście znamy i próbujemy go rozwiązać - zapewnia Małgorzata Nowak z Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Ten pojazd utrudnia wywóz nieczystości ale jedyne co możemy zrobić to prosić właścicieli o jego przestawienie. Wysyłaliśmy w tej sprawie pisma, monitowaliśmy, ale bez skutku. Nie mamy żadnych innych możliwości prawnych. Wciąż jednak szukamy skutecznego sposobu, by samochód zniknął z tego miejsca - podkreśla Nowak.

- Brak odpowiedniego oznakowania niestety nie daje nam możliwości interwencji - przyznaje Arkadiusz Bereszyński, rzecznik prasowy straży miejskiej. - Nie ma w tym momencie znaczenia, że jest to teren spółdzielni. Jeśli zmieni się oznakowanie, będziemy mogli działać - zapewnia.                                  

(BOA)

Bydgoszcz: Auto stoi tu już dwa lata i utrudnia mieszkańcom życie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bydgoszcz: Auto stoi tu już dwa lata i utrudnia mieszkańcom życie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości