Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Bydgoszcz. Będą kolejne "buspasy"

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Bydgoszcz. Będą kolejne "buspasy" Kujawska, Wyszyńskiego i Jana Pawła II - tam już w 2012 roku autobusy będą jeździły szybciej. Jeszcze we wrześniu radni mają przeznaczyć 20 tys. zł na wydzielenie nowych pasów drogowych.

Do tej pory w Bydgoszczy powstał tylko jeden tak zwany „buspas”. Wiedzie ulicami Paderewskiego, Staszica i 3 Maja. Kierowcy przekonują, że sprawdza się świetnie.

- Przydałoby się w mieście więcej takich wydzielonych pasów - przyznaje Roman Galant, który jeździ taksówką po Bydgoszczy od 1975 roku. - Uważam tak, choć przecież to nie ja kieruję autobusem. Ruch jest płynniejszy, pasażerowie dojeżdżający do ronda Jagiellonów nie czekają w korkach.

Galant dodaje: - To też ulga dla kierowców. Nie musimy czekać, aż autobus ruszy przed nami, aż się rozpędzi.

Drogowcy przygotowują się do wydzielenia kolejnych pasów specjalnie dla pojazdów komunikacji miejskiej.

- Na najbliższej sesji Rady Miasta wniesiemy propozycję zmian w planie inwestycyjnym - wyjaśnia Ryszard Romecki, szef wydziału inwestycji Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Nowe buspasy mają powstać na ulicach Wyszyńskiego, Jana Pawła II oraz na Kujawskiej w kierunku ronda Bernardyńskiego.

Przetarg na wydzielenie dodatkowych pasów ruszy na początku 2012 roku. O ile 28 września radni przyjmą poprawkę do budżetu miasta. Inwestycja miałaby kosztować 20 tys. zł. Jak na razie drogowcy nie zamierzają iść w ślady Warszawy, której władze zleciły zewnętrznej firmie analizę efektywności buspasów. Jest ich tam aż 24. - Póki co, nie mamy co porównywać się do stolicy - odpowiada Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP. - Teraz musimy się skupić na tym, by przybywało u nas buspasów.


(mc)

Bydgoszcz. Będą kolejne "buspasy"
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bydgoszcz. Będą kolejne "buspasy"

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości