Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Bydgoszcz: Ciężarówki nie będą już niszczyć ulic

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Bydgoszcz: Ciężarówki nie będą już niszczyć ulic Jak informuje Urząd Miasta w Bydgoszczy na swojej stronie na głównych ulicach miasta uruchomiono czujniki wagowe. Wyłapują one przeładowane ciężarówki.

Instalacja urządzeń możliwa była dzięki współpracy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z miastem. Przeładowane ciężarówki nie będą już niszczyć naszych ulic. Będzie także bezpieczniej na naszych ulicach.

Miasto wydało na ten cel 1,8 mln zł. W czterech lokalizacjach – przy ul. Armii Krajowej, Szubińskiej oraz dwóch przy Al. Jana Pawła II znajdują się urządzenia do preselekcji i miejsca do ważenia pojazdów.

- System pozwoli efektywnie weryfikować ruch ciężkich pojazdów w naszym mieście. Przeciążone pojazdy to główny problem branży transportowej – mówi Artur Czapiewski, szef Inspekcji Transportu Drogowego.

Miejsca do preselekcji wykorzystują istniejące jezdnie, w których zamontowane są odpowiednie czujniki. Ruch monitorują kamery na tzw. bramownicy. Instalacja takiego sprzętu wymagała m.in. wymiany nawierzchni.

Preselekcja umożliwia rejestrację danych samochodu i jego wagi online. Pierwsze z tych urządzeń działa już na ul. Armii Krajowej. Kolejne, na Al. Jana Pawła II, zostanie zamontowane wiosną.

Dzięki wykonanym zatokom przy ul. Szubińskiej i Al. Jana Pawła II, możliwe jest dokładne ważenie pojazdów. W nawierzchniach zatok wykonano specjalne zagłębienia, których na czas pomiaru ustawia się wagi, na które najeżdżają samochody. Oba punkty dokładnego ważenia są czynne i użytkowane przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Ponadto w Bydgoszczy działają dwa stanowiska do dokładnego ważenia (wykonane wcześniej), tj. na Armii Krajowej (kierunek Gdańsk) oraz na ul. Nowotoruńskiej (kierunek Solec Kujawski).

Zastępca Prezydenta Stefan Markowski: - Taki system na głównych ciągach komunikacyjnych to większe bezpieczeństwo ruchu na ulicach Bydgoszczy.

(PC)
 

Bydgoszcz: Ciężarówki nie będą już niszczyć ulic
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bydgoszcz: Ciężarówki nie będą już niszczyć ulic

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości