Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Bydgoszcz - co z budową ulicy, która odciąży Planu 6-letniego

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Bydgoszcz - co z budową ulicy, która odciąży Planu 6-letniego Zarząd dróg w Bydgoszczy ma już wszystkie dokumenty potrzebne do budowy ulicy Nowokieleckiej. Niestety, do rozpoczęcia inwestycji brakuje pieniędzy.

Nową ulicę zaprojektowano tak, aby odciążyła ul. Planu 6-letniego. Ma być też alternatywą dla skrótu, który często wybierają mieszkańcy Kapuścisk i górnego tarasu Bydgoszczy.

- Jadąc z Fordonu można skręcić w Sporną, Kielecką i dalej kiepskiej jakości drogą przedrzeć się obok zakładów meblarskich do Chemicznej. Można w ten sposób ominąć Planu 6-letniego, a w godzinach szczytu zaoszczędzić nawet kilkanaście minut - tłumaczy jeden z mieszkańców Glinek.
 
Nową trasę zarząd dróg wytyczył jako przedłużenie ulicy Kieleckiej. Droga ma iść na wprost, wzdłuż osi obecnej ulicy, od Nowotoruńskiej do Chemicznej.

Gotowy jest już projekt, a na początku grudnia prezydent Bydgoszczy wydał decyzję na realizację inwestycji, czym dał jej zielone światło.

Niestety, ani w budżecie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, ani w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta na budowę nie zapisano nawet złotówki.

- Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, a w przypadku najczarniejszego scenariusza zawsze pozostają nam oszczędności z przetargów na inne inwestycje, które jeśli się pojawią, to na pewno przeznaczymy na przedłużenie Kieleckiej - zapowiada Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy bydgoskich drogowców.

Dodaje też, że projekt budowy ulicy zakłada także modernizację całej związanej z nią infrastruktury - od nowych chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia po trawniki i nasadzenia.        

(bog)

Bydgoszcz - co z budową ulicy, która odciąży Planu 6-letniego
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bydgoszcz - co z budową ulicy, która odciąży Planu 6-letniego

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości