Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Bydgoszcz. Jak długo roboty drogowe będą się dawać nam we znaki?

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Bydgoszcz. Jak długo roboty drogowe będą się dawać nam we znaki? - Poza Skłodowskiej-Curie wszystkie remonty idą zgodnie z planem - zapewniają bydgoscy drogowcy.   

Na terenie miasta trwa równocześnie sześć dużych inwestycji drogowych.

- Wszystkie idą zgodnie z planem i bez żadnych opóźnień. Wyjątkiem jest tylko remont Skłodowskiej-Curie, który miał się zakończyć na początku sierpnia, ale już wiadomo, że opóźnienie może potrwać nawet do końca tego miesiąca - zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Niestety, ze wszystkich tych inwestycji tylko cztery skończą się w tym roku - remont Gdańskiej za 74 dni, Nowotoruńskiej za 56, Dworcowej za 86, i Skłodowskiej-Curie za dwa tygodnie. Znacznie dłużej poczekamy, aż drogowcy uporają się z budową linii tramwajowej do dworca PKP i Trasy Uniwersyteckiej, odpowiednio 463 i 760 dni.

Jakby tego było mało, to jeszcze w tym roku ruszy przebudowa skrzyżowania Chodkiewicza z Gdańską i krótkiego, kilkudziesięciometrowego odcinka tej pierwszej. Zarząd dróg rozpoczął właśnie poszukiwania firmy, która podejmie się tego zlecenia.

Według zapowiedzi prace najprawdopodobniej ruszą jeszcze we wrześniu, a zakończą się na przełomie listopada i grudnia.   

- Oczywiście wszystkie daty zakończenia robót są wpisane w umowach, jakie zawieramy z wykonawcami, ale pamiętajmy, że dotrzymanie terminów uwarunkowane jest wieloma czynnikami, często niezależnymi zarówno od nas, jak i od wykonawców - zastrzega Kosiedowski.

Przebudowa skrzyżowania to pierwszy etap długooczekiwanego remontu ulicy Chodkiewicza. Najprawdopodobniej będzie to ostatnia, duża inwestycja drogowa na terenie Bydgoszczy w tym roku. Za kilka tygodni dowiemy się kiedy dokładnie ruszy i kiedy się zakończy. Według wstępnych założeń ma to nastąpić na przełomie listopada i grudnia.

(bog)

Bydgoszcz. Jak długo roboty drogowe będą się dawać nam we znaki?
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bydgoszcz. Jak długo roboty drogowe będą się dawać nam we znaki?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości