Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Bydgoszcz. Kolejne utrudnienia w ruchu na ul. Fordońskiej i Nowotoruńskiej

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Bydgoszcz. Kolejne utrudnienia w ruchu na ul. Fordońskiej i Nowotoruńskiej Od piątku bydgoszczan czekają kolejne utrudnienia komunikacyjne. Ul. Fordońska, na wysokości wyjazdu tramwajowego z pętli przy ul. Wyścigowej, zostanie całkowicie zamnięta.

Powodem jest konieczność natychmiastowej wymiany torowiska na przejeździe tramwajowym na ul. Fordońskiej. W związku z tym od 23 września, od godziny 18, do poniedziałku, do godz. 4 rano wprowadzone zostaną następujące zmiany w komunikacji miejskiej: przebieg linii tramwajowych nr 3, 6, i 7 zostanie skrócony do pętli przy ul. Bałtyckiej. Za tramwaje, w ramach komunikacji zastępczej, funkcjonować będą linie autobusowe nr 65, 69 oraz wydłużone na czas prac do ronda Fordońskiego linie nr 70, 74 i 91.

Po godzinie 18 zawieszona zostanie linia 72. Zjazdowe kursy po godz. 17.45, 18, 18.16, i 18.36 z pętli na osiedlu Tatrzańskim zabiorą pasażerów do przystanku Fordońska-Bałtycka. W zamian za to autobusy linii 69 w kierunku os. Tatrzańskiego wykonają z Błonia dodatkowe kursy o godz. 18.20, 22.44, 22.55 oraz 23.04.

Czasowo zmienioną trasą  (ul. Wyścigową, Startową i Towarową) kursować będą autobusy linii 65, 67, 69, 70, 72 (zjazdowe), 74 i 91.

O pozostałych zmianach wynikających z prac poinformujemy Państwa jutro.                       

Prac na Nowotoruńskiej ciąg dalszy

Drogowcy zakończyli pierwszy etap remontu ul. Nowotoruńskiej. Wczoraj przenieśli się na kolejny odcinek - między ul. Szczerby a Hutniczą.

Jak informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP dojazd do ul. Objazdowej i Szczerby możliwy będzie już od skrzyżowania z al. Planu 6-letniego. Ustawione wcześniej znaki zakazu wjazdu z informacją: "nie dotyczy posesji przy ul. Nowotoruńskiej, Objazdowej i Szczerby” pozostaną na swoim miejscu. - Wszystko po to, by nie korkować ul. Kieleckiej na dojeździe do ul. Toruńskiej - tłumaczy Kosiedowski.

W związku z pracami remontowymi zmieni się trasa autobusu linii 76. Między ul. Nowotoruńską do pętli w Łęgnowie autobus pojedzie ul. Szczerby i Chemiczną. Przy Bydgoskich Fabrykach Mebli uruchomiony zostanie przystanek zastępczy za Nowotoruńską-Objazdową.

Autor:

 

(mp)

Bydgoszcz. Kolejne utrudnienia w ruchu na ul. Fordońskiej i Nowotoruńskiej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bydgoszcz. Kolejne utrudnienia w ruchu na ul. Fordońskiej i Nowotoruńskiej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości