Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Bydgoszcz - ponad dwa tygodnie w roku spędzamy w korkach

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Bydgoszcz - ponad dwa tygodnie w roku spędzamy w korkach Jak podaje serwis korkowo.pl, by dojechać do pracy, średnio w miesiącu bydgoszczanie tracą ponad 30 godzin. Sprawdź, które ulice są najbardziej zakorkowane.

Łącznie 386 godzin, czyli 16 dni w roku - tyle czasu zajmuje kierowcom przejazd największymi ulicami w Bydgoszczy. Stanie w korkach kosztuje nas nie tylko dużo nerw, ale także pieniądze, których tracimy coraz więcej wobec galopujących cen paliw.

Korki na których ulicach sobie najbardziej czasochłonne? W czołówce jest Focha, gdzie rocznie tracimy 63 godziny. Jeszcze więcej statystycznie zajmuje pokonywanie ul. Kujawskiej, bo 71 godzin. Znaczniej bardziej zakorkowana jest kolejna z ulic dojazdowych do Bydgoszczy - Jagiellońska. Tutaj średnio kierowcy tracą aż 105 godzin. Niechlubną rekordzistką w naszym mieście jest natomiast ul. Gdańska. Tu w ciągu roku tracimy aż 147 godzin w korkach. Trzeba mieć jednak na uwadze, że jest to najdłuższa z ulic.
 
Kierowco, zapomnij o Dworcowej! Zablokują aż do kwietnia!

Przez Bydgoszcz przejedziesz wolniej niż przez Kraków

Po najważniejszych ulicach w mieście w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego jeździ się ze średnią prędkością 28km/h.

To tempo niemal ślamazarne, ale Bydgoszczy i tak cały czas jeszcze daleko do "najwolniejszych” miast w Polsce.

Dla porównania, najgorzej mają kierowcy w Poznaniu. W porannych godzinach szczytu średnia prędkość nie przekracza tam 18 km/h. Niewiele szybciej można jeździć w centrum Wrocławia, Warszawy a nawet Rzeszowa – średnie prędkości z jakimi poruszają się kierowcy zarówno rano, jak i popołudniu oscylują w granicach 17-19 km/h.

Podobna sytuacja jak w Bydgoszczy panuje natomiast w Białymstoku i Łodzi - tam kierowcy w godzinach szczytu średnio pokonują centrum z prędkością 23-24 km/h. Spośród największych miast Polski najpłynniej ruch przebiega w Krakowie, gdzie statystyczny kierowca porusza się z prędkością 29 km/h.
 
Najwolniej jeździmy ul. Gdańską
 
Jak  natomiast ma się sytuacja na poszczególnych ulicach Bydgoszczy? Specjaliści poddaje analizie główne drogi dojazdowe do centrum.

Na ul. Gdańskiej między 06:00 a 09:00  średnia prędkość wynosi  zaledwie 25 km/h. Po południu nie dużo lepiej, bo między 16:00 a 18:00 wynosi ona 27km/h.

Nie tylko podróżującym ul. Gdańską dojazd do pracy zajmuje dużo czasu. Dla porównania, w porannym szczycie na ulicy Jagiellońskiej i Kujawskiej średnia prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, oscyluje w granicach 27-29 km/h.

Nieco lepiej wygląda sytuacja na ul. Focha - średnia prędkość w godzinach porannego szczytu wynosi 32 km/h, a popołudniu kierowcy jeżdżą z prędkością 31km/h.

Dane zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Bydgoszczy w godzinach od 06:00 do 22:00.

Piotr Wiśniewski

Bydgoszcz - ponad dwa tygodnie w roku spędzamy w korkach
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bydgoszcz - ponad dwa tygodnie w roku spędzamy w korkach

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości