Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Bydgoszcz rezygnuje z budowy buspasa na Kujawskiej

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Bydgoszcz rezygnuje z budowy buspasa na Kujawskiej Wbrew zapowiedziom ratusza na ulicach Bydgoszczy pojawią się nie trzy, a tylko dwa nowe buspasy. Ułatwień dla autobusów zabraknie na Kujawskiej.

Budowa specjalnych pasów dedykowanym pojazdom komunikacji publicznej i taksówkom to sprawdzony pomysł na przyspieszenie i popularyzację transportu miejskiego. W tym roku bydgoscy drogowcy dostali z ratusza cztery miliony złotych na wytyczenie trzech takich buspasów:

- na odcinku Wyszyńskiego od Powstańców Wielkopolskich do ronda Fordońskiego - dla linii 65 i 68;
- na Jana Pawła II i Zdobywców Wału Pomorskiego - dla linii 68 i 69;
- na odcinku Kujawskiej od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego - dla autobusów nr: 53, 64, 66, 78 i 80.

Niestety, urzędnicy magistratu zrezygnowali właśnie z ostatniego. Wszystko przez planowaną Galerię Kujawską. Jej budowa ma ruszyć pod koniec roku na terenie zakładów Ortis.

- Mówimy o naprawdę dużym obiekcie, wymagającym przebudowy sąsiednich ulic - wyjaśnia Piotr Kurek, zastępca prezydenta Bydgoszczy. - Niedawno rozpoczęliśmy negocjacje z inwestorem i dopiero ustalamy zakres robót. Szkoda nam tej decyzji, ale wydawanie miliona złotych na buspas, który za dwa lata może przejść gruntowną przebudowę, byłoby wyrzucaniem pieniędzy w błoto - argumentuje rzecznik.

Nie trudno przyznać mu racji. "Kujawska” ma mieć ok. 47 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu i około 1500 miejsc parkingowych. O jej skali może też świadczyć koszt budowy, który wstępnie oszacowano na grubo ponad 600 mln złotych.

Następne spotkanie w tej sprawie odbędzie się najprawdopodobniej na początku lutego, a cała procedura może potrwać długie miesiące.

Bogdan Dondajewski

Bydgoszcz rezygnuje z budowy buspasa na Kujawskiej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bydgoszcz rezygnuje z budowy buspasa na Kujawskiej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości