Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Bytów - kolejne remonty ulic i wielkie korki

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Bytów - kolejne remonty ulic i wielkie korki Rusza przebudowa ulicy Wolności w Bytowie. Prawdopodobnie już dziś na tym odcinku zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Od kilku dni kierowcy jadący ulicą Wolności z niepokojem patrzą na to, co dzieje się w tym miejscu. Pracownicy firmy Strabag demontują chodniki i krawężniki. To tylko początek, dziś pracownicy zaczną remont tego odcinka.

– Naprawiony zostanie odcinek drogi na ulicy Wolności od ronda do sygnalizacji świetlnej wraz z wyprofilowaniem niebezpiecznego zakrętu, na którym dochodzi do wielu kolizji i wypadków – wyjaśnia Edmund Mrówka, kierownik kościerskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Drogowcy rozebrali chodniki i krawężniki, które po remoncie drogi będą znajdowały się na innej wysokości.

Dziś robotnicy wejdą na ulicę. – W tym miejscu zostanie wprowadzony ruch wahadłowy – mówi Mrówka. – Innej możliwości nie ma. Rozumiemy, że to utrudni życie kierowcom, ale za to będą mieli wyprofilowany zakręt, który jest bardzo niebezpieczny i odnowioną, poszerzoną ulicę wraz z chodnikami.

Mrówka zdaje sobie sprawę z utrudnień i zapewnia: – Wiem, że bytowianie będą psioczyć – twierdzi. – Ale wszelkie prace postaramy się wykonać jak najszybciej. Myślę, że roboty potrwają około miesiąca. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Tej brakuje już kierowcom, którzy na kolejny remont ulicy w tym samym czasie są wściekli. – Miasto zostanie totalnie zakorkowane – twierdzi pan Mariusz (nazwisko do wiadomości redakcji). – Przejechanie przez Bytów w ciągu kilkunastu minut, bez stania w korkach graniczy z cudem. Owszem, ludzie robią sobie różne objazdy, ale ich kosztem niszczone są inne ulice, takie jak Leśna. Nie wiem, czy nikt wcześniej nie pomyślał, planując te prace. Przecież teraz cały Bytów jest już rozkopany.

Trudno dziwić się kierowcom, bo utrudnienia w ruchu w Bytowie są naprawdę spore. Przebudowa rynku i ruch wahadłowy na ulicy Sikorskiego oraz objazd ulicą Leśną z powodu budowy ronda przy ulicy Sucharskiego dają się we znaki zmotoryzowanym i pieszym.

– Niektórzy kierowcy są nieodpowiedzialni – mówi Wiesław Malek z Bytowa. – Mimo że na dole ulicy Sikorskiego pali się czerwone światło i tak jadą, a ci, którzy stoją u góry, muszą czekać, aż wszystkie samochody przejadą.

Tekst i zdjęcia: Sylwia Lis
Źródło: gp24.pl

Bytów - kolejne remonty ulic i wielkie korki
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bytów - kolejne remonty ulic i wielkie korki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości