Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Bytów. Nowa organizacja ruchu w rejnonie placu Kardynała Wyszyńskiego

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Bytów. Nowa organizacja ruchu w rejnonie placu Kardynała Wyszyńskiego Od wczoraj obowiązuje nowa organizacja ruchu w rejonie placu Kardynała Wyszyńskiego w Bytowie. Znamy już szczegóły otwarcia placu-rynku po przebudowie.

Kierowcom radzimy dobrze patrzeć na znaki, bo zmiany w organizacji ruchu są bardzo duże.

Wprowadzono strefę zamieszkania, która obejmie ulice: Wojska Polskiego, Jana Pawła II, Krótką, Starokościelną, Wąską i plac Kardynała Wyszyńskiego. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, strefa zamieszkania wprowadza bezwzględne pierwszeństwo pieszych przed samochodami. Kolejny ważny element to ograniczenie prędkości w strefie do 20 kilometrów na godzinę. Parkowanie w strefie odbywać będzie się tylko w miejscach do tego przeznaczonych.Obowiązuje zakaz wjazdu na plac i przyległe do niego ulice, poza ulicą Wojska Polskiego. Chodzi więc o ulicę Jana Pawła II (od skrzyżowania z Krótką i Podzamcze), Kościelną, Starokościelną, łączniki przy PKO BP i z drugiej strony placu. Te zakazy nie będą obowiązywały posiadaczy identyfikatorów oraz pojazdy uprzywilejowane. – W zasadzie nowa organizacja ruchu powinna obowiązywać już od piątku, ale odstąpiliśmy od tego z uwagi na weekend – mówi Andrzej Kraweczyński, wiceburmistrz Bytowa. W czasie weekendu nowe znaki były zasłonięte, a więc kierowcy wjeżdżali sobie swobodnie na nowy plac.Wczoraj rozpoczął się też odbiór placu po przebudowie. Nowy bytowski rynek będzie miał uroczyste otwarcie. Zaplanowano je na 1 października.
– W godzinach 13-18.30 dzieci i dorosłych będzie bawił krakowski teatr Wagabunda – mówi Adam Leik, wiceburmistrz Bytowa. – O godzinie 19 rozpocznie się koncert orkiestry Polska Filharmonia Sinfonia Baltica. O godzinie 20 zaplanowaliśmy oficjalne otwarcie rynku. Chwilę później uruchomiona zostanie fontanna. O godzinie 22.20 rozpocznie się parada klaunów (Teatr Wagabunda). Dwadzieścia minut później zacznie się fire show, czyli zabawy z ogniem. O godz. 21 gdańskiu Teatr Snów pokaże widowisko plenerowe "Ulro”. 

Artykuł: (ang)
Zdjęcia: Andrzej Gurba 

Bytów. Nowa organizacja ruchu w rejnonie placu Kardynała Wyszyńskiego
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bytów. Nowa organizacja ruchu w rejnonie placu Kardynała Wyszyńskiego

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości