Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38517 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Cadillac XLR

Data publikacji: Autor: pim

 W tym miesiącu z taśm produkcyjnych fabryki w Bowling Green w Kentucky zjechały pierwsze egzemplarze cadillaków XLR, które wejdą do sprzedaży w USA latem.

Cadillac XLR to dwumiejscowe auto typu roadster - coupe, czyli kabriolet dysponujący chowanym sztywnym dachem. Elektryczne silniczki składają dach w ciągu 30 sekund. W budowie nadwozia wykorzystano m. in. aluminium i magnez, a także najwyższej jakości sztuczne tworzywa.

We wnętrzu dominuje skóra, aluminium i drewno eukaliptusowe. Przyciski ukształtował włoski stylista Bulgari. Wielkie skórzane fotele są podgrzewane, a w razie potrzeby także chłodzone i wentylowane.

Nawigacja satelitarne oparta o DVD reaguje na polecenia wydawane głosem.

Samochód jest napędzany silnikiem northstar V8 o pojemności 4.6 l. Ma on moc 315 KM i maksymalny moment obrotowy w wysokości 438 Nm. Na osiągnięcie 100 km/h wystarcza mu 5,9 sekundy. Gdyby kierowca miał mniej wyobraźni, niż silnik mocy, w uniknięciu zderzenia może pomóc ACC, tempomat z radarowymi czujnikami mierzącymi odległość do poprzedzających pojazdów. Sygnały ostrzegawcze systemu są wyświetlane przed kierowcą, na przedniej szybie.

Komfort i bezpieczeństwo jazdy wspomaga system Magnetic Ride Control, zmieniający sztywność amortyzatorów w zależności od potrzeb.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Cadillac XLR dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości