Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Carlos Sainz wróci na rajdowe trasy?

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Citroen W ubiegłym roku Carlos Sainz, jeden z najlepszych kierowców rajdowych, udziałem w australijskich zawodach oficjalnie zakończył karierę. Okazuje się, że ponownie pojawi się w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Fot. Citroen

 

Szefowie zespołu Citroena, którego barwy Sainz reprezentował w minionym sezonie, namówili zawodnika do wzięcia udziału w tegorocznych zmaganiach. Propozycja to efekt zmiany strategii teamu i chęci stworzenia nowej załogi, która wraz z Sebastianem Loebem i jego pilotem Danielem Eleną brałaby udział w rajdach sezonu 2005. 

 

Carlos Sainz zgodził się na udział w Rajdzie Turcji.  

 

- Od 7 miesięcy nie jeździłem Xsarą WRC, ale biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację chętnie pomogę zespołowi Citroëna, skoro jest taka potrzeba. Podkreślam jednak, że mój udział w Rajdzie Turcji jest jednorazowym zaangażowaniem spowodowanym wyjątkowymi okolicznościami i nie oznacza mojego powrotu do Rajdowych Mistrzostw Świata. To będzie pojedynczy start i mam nadzieję, że przyczyni się do sukcesu zespołu. To normalne, że oddaję przysługę marce Citroën, która bardzo mi pomogła w 2003 roku - powiedział Sainz.

 

Sainz startował jako kierowca rajdowy przez 22 lata. W 1987 r. po raz pierwszy wziął udział w cyklu mistrzostw świata WRC, które wygrywał dwukrotnie w karierze (sezony 1990 i 1992). Czterokrotnie był wicemistrzem (1991, 1994, 1995, 1998), a pięć razy stawał na najniższym stopniu podium (1996, 1997, 2000, 2002, 2003). W sumie 26 razy zajmował najwyższą pozycję w poszczególnych eliminacjach cyklu zawodów WRC. Dotychczas nikt na świecie nie zanotował takiego wyniku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Mały

    świetna decyzja też bym tak zrobił

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości