Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36362 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Caterham Seven 160 wyceniony na 17 680 euro

Data publikacji: Autor: (mm)

Caterham Seven 160 / Fot. Caterham Oferta Caterhama wzbogaciła się o model Seven 160. Nowość, pod którego maską pracuje silnik od Suzuki to wydatek rzędu 17 680 euro. Auto możemy także samodzielnie zmontować. Wtedy zapłacimy 14 995 funtów.

Caterham Seven 160 / Fot. Caterham Pod maską auta pracuje trzycylindrowa turbodoładowana jednostka, o pojemności 660 cm3. Jest ona w stanie wygenerować moc 80 KM, a dzięki niej samochód jest w stanie maksymalnie rozpędzić się do 161 km/h, natomiast przyspieszenie do 100 km/h wynosi 6,5 sekundy. Warto zaznaczyć, że model spełnia takie normy emisji spalin jak EU5, EU6 oraz JC08.

Jak zapewnia producent, prowadzenie auta przypomina kierowanie starszymi samochodami sportowymi. Ma za to odpowiadać m.in. tradycyjne zawieszenie, nisko umieszczony środek ciężkości oraz niewielka waga. Graham Macdonald, CEO Caterham Cars powiedział, że „auto jest dość ekonomiczne, dostępne dla każdego i w każdym calu oferuje ogromną dawkę zabawy w swoim specyficznym stylu”.

Model oznaczony symbolem 160, dla kontynentalnej części Europy będzie nieco zmieniony i oferowany pod nazwą 165. Produkcja ma rozpocząć się w styczniu, a pierwsze egzemplarze mają trafić do nabywców wiosną przyszłego roku.

Caterham Seven 160 / Fot. Caterham

Caterham Seven 160 / Fot. Caterham

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości