Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Celują w tytuły mistrzowskie

Data publikacji: Autor: Piotr Piesik

Krzysztof Kijas junior za kierownicą Hondy. KB Racing Team – taką nazwę nosi częstochowski zespół, który z dużymi ambicjami wystartuje w tegorocznym sezonie w wyścigach samochodowych.

KB Racing Team – taką nazwę nosi częstochowski zespół, który z dużymi ambicjami wystartuje w tegorocznym sezonie w wyścigach samochodowych.

 

To prawdziwa rodzinna mieszanka rutyny z młodością, ponieważ obok dwóch doświadczonych kierowców – Zdzisława Brymory i Krzysztofa Kijasa pojadą ich synowie: Krzysztof Kijas junior oraz Marcin i Dominik Brymorowie.Krzysztof Kijas junior za kierownicą Hondy.

 

Pierwsze wspólne starty nastąpiły w ubiegłym roku. Wyniki były zachęcające, łącznie z tytułami mistrzów Polski. Obaj seniorzy uznali więc, że warto kontynuować współpracę i zbudować jeszcze silniejszy team. Oprócz wspomnianej już piątki kierowców pojedzie w barwach KB fiński zawodnik Nikko Nurminen, mimo młodego wieku posiadający już spore doświadczenie na polskich torach, startujący m.in. w duecie z Karoliną Czapką.

 

– Prawdopodobnie wystawimy w zawodach pięć samochodów marki Honda – ujawnia plany zespołu Zdzisław Brymora. – Naszą tajną bronią będzie Honda Civic, w której z silnika o pojemności 1600, bez turbosprężarki, udało się wycisnąć moc 200 KM. Auto jest maksymalnie „odchudzone”, jego wagę zmniejszono z 1040 do 840 kg. Było już testowane na torach i powinno poważnie zagrozić samochodom z większymi silnikami.

 

Wspomniane odchudzenie było bardzo radykalne, z pojazdu wycięto, co się dało, oczywiście z uwzględnieniem bezpieczeństwa kierowcy. Dojdzie do tego tuningowana w Szwajcarii Honda Civic TypeR o mocy 250 KM.

 

Konkurenci jednak nie próżnują i również szykują szybkie maszyny. – Ponoć mają pojechać bardzo dobrze przygotowane wozy Renault, dojdzie do tego Maciej Stańco z nowym Audi TT, a ma jeszcze amerykański samochód Saleen z poprzedniego sezonu. Łatwo nie będzie, ale na pewno powalczymy. Gorzej ze sponsorami, których stale poszukujemy. Problem w tym, że wyścigów nadal nie pokazuje telewizja. Dziś bez transmisji o wsparcie sponsorów bardzo ciężko – dodaje Zdzisław Brymora.

 

Pierwszy start zaplanowano jeszcze w kwietniu. Krzysztof Kijas jr miał zrazu pojechać w wyścigu na słynnym niemieckim torze Nurburgring, lecz zrezygnował na wieść o śmierci Jana Pawła II.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości