Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Centrum Szczecina: Aleję Niepodległości zamkną jednak w czwartek

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Centrum Szczecina: Aleję Niepodległości zamkną jednak w czwartek Wykonawcy rozpoczną przebudowę alei nie w środę, tak jak wcześniej informowali, a w czwartek. Od godziny 6 rano nie przejedziemy już przez centrum Szczecina.

– Zamknięcie ma związek z przebudową układu drogowego wokół powstającej galerii Kaskada – mówi Dariusz Wołoszczuk ze szczecińskiego magistratu.

– Modernizacja al. Niepodległości została podzielona na dwa etapy. W pierwszym, który potrwa maksymalnie cztery tygodnie, przebudowany będzie fragment od placu Żołnierza Polskiego do ul. Bogurodzicy. Wykonawca wymieni uzbrojenie podziemne oraz wykona nową nawierzchnię jezdni. W drugim etapie prace przeniosą się na odcinek od ul. Bogurodzicy do Bramy Portowej. W trakcie przebudowy remontowanym odcinkiem pojadą tylko pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki, pojazdy uprzywilejowane oraz auta instytucji zlokalizowanych przy al. Niepodległości.

– Objazd poprowadzony zostanie od placu Żołnierza Polskiego, Trasą Zamkową, Nabrzeżem Wieleckim i ul. Wyszyńskiego do Bramy Portowej. Dodatkowo dla ułatwienia poruszania się pojazdom komunikacji miejskiej w al. Wyzwolenia na odcinku od placu Rodła do placu Żołnierza Polskiego wytyczony zostanie pas dla autobusów, z którego będą mogły korzystać także taksówki – mówi Wołoszczuk. Na wykonanie zadania firma Eurovia ma 6 tygodni. Dyrektor Bogusław Gościniak zapewnił nas, że będą chcieli zakończyć je wcześniej.

Centrum Szczecina: Aleję Niepodległości zamkną jednak w czwartek
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Centrum Szczecina: Aleję Niepodległości zamkną jednak w czwartek

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości