Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Benzyna będzie drożeć

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Archiwum Koniec marca dał kierowcom chwilę wytchnienia od podwyżek na stacjach paliw. Spokój nie potrwa jednak długo i w najbliższych dniach możemy przygotować się na wyraźny wzrost cen benzyny.

Fot. Archiwum Zahamowany wzrost cen ropy na światowych giełdach i mocna w relacji do dolara złotówka pozwoliły w tym tygodniu zatrzymać podwyżki na stacjach. Na odwrócenie wzrostowego trendu nie ma jednak co liczyć i już na początku kwietnia głębiej do portfela będą sięgać właściciele samochodów z silnikiem benzynowym.

W hurcie diesel w dół, benzyna w górę

W ostatnich dniach w cennikach krajowych producentów widzieliśmy pogłębiającą się różnicę w cenie oleju napędowego i benzyny, która odzwierciedla trendy na światowych giełdach wynikające ze zróżnicowania popytu na oba paliwa. Diesel w porównaniu z ubiegłym potaniał o 51,60 zł i metr sześcienny oleju napędowego aktualnie kosztuje średnio 3040,80 zł. W odwrotnym kierunku poruszały się notowania 95-oktanowej odmiany benzyny, która na przestrzeni tygodnia podrożała o 52 zł i jej średnia cena w hurcie to obecnie 3367,00 zł/ metr sześc.
Krótka przerwa w podwyżkach na stacjach

Wahania cen paliw na rynku detalicznym były w ostatnich dniach niewielkie. Na poziomie z ubiegłego tygodnia utrzymała się cena 95-oktanowej benzyny, która średnio wynosi 4,09 zł/l. O dwa grosze potaniał olej napędowy i litr tego paliwa kosztuje średnio 3,92 zł. Spadkową serię kontynuował autogaz, który potaniał o dwa grosze, a średnia cena tego paliwa w tym tygodniu jedynie 1,59 zł/l.

Według prognoz e-petrol.pl w przyszłym tygodniu za tankowanie benzyny bezołowiowej 95 będziemy płacić więcej - średnio 4,10-4,20 zł/l. Szacowany przedział cenowy dla oleju napędowego to 3,88-3,95 PLN/l, a dla autogazu 1,57-1,64 PLN/l.
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2016-03-30
Pb 98 4,39
Pb 95 4,09
ON 3,92
LPG 1,59
PLN brutto/l
                                                                                                                                                       Źródło: e-petrol.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości