Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Benzyna bije cenowe rekordy. Ile płacimy za paliwo 12 maja 2022 roku?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum PPG Wysokie koszty tankowania uderzają w kierowców, co w tym tygodniu jest szczególnie widoczne w przypadku benzyny Pb95, która ustanowiła właśnie nowy historyczny rekord cenowy.

Z najnowszego monitoringu cen na stacjach e-petrol.pl wynika, że w ciągu minionych kilku dniu najbardziej podrożała benzyna 95-oktanowa, której ceny znacząco rosły również w sprzedaży hurtowej. Średnia ogólnopolska detaliczna cena tego paliwa wzrosła aż o 22 grosze i wynosi aktualnie 6,87 zł/l, co oznacza, że jest najwyższa w historii dotychczasowych notowań realizowanych od kilkunastu lat przez e-petrol.pl.

Olej napędowy, o którym pisaliśmy w ostatnim komentarzu, że w ciągu tygodnia podrożał o 21 groszy, aktualnie tanieje i jego cena - 7,39 zł/l - jest niższa w porównaniu do sytuacji z pierwszych dni maja o 3 grosze. Pewnym zaskoczeniem jest natomiast średnia cena LPG, która pomimo faktu, iż paliwo to gwałtownie drożało ostatnio w hurcie i w dostawach do stacji, utrzymała się na poziomie sprzed tygodnia i wynosi 3,69 zł/l.   

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?
 
Dziś benzynę 95-oktanową w najbardziej atrakcyjnych cenach tankują kierowcy w województwie śląskim, gdzie za jej litr płaci się przeciętnie 6,79 zł. Olej napędowy z ceną 7,35 zł/l jest najtańszy w województwie świętokrzyskim, a autogaz na Lubelszczyźnie - tam jego litr kosztuje 3,55 zł.

Na przeciwległym biegunie cenowym znajduje się natomiast Podlasie i województwo zachodniopomorskie, w których najdroższa jest Pb95 - jej litr oferowany jest na stacjach po 6,90 zł. W Małopolsce e-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny diesla - za jego litr płaci się tam średnio 7,50 zł. Na Pomorzu zaś najwięcej kosztuje tankowanie autogazu - 3,73 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Ceny paliw. Jak sytuacja wygląda obecnie?

Ceny paliw na wybranych stacjach benzynowych (ceny z 12 maja 2022)

Benzyna PB 95

E Leclerc, Zielona Góra - 6,72 zł/l
Orlen, Łódź - 6,75 zł/l
Amic, Łódź - 6,82 zł/l
BP, Łódź - 6,87 zł/l

Olej napędowy

Auchan, Warszawa - 7,31 zł/l
Carrefour, Szczecin - 7,39 zł/l
BP, Wrocław - 7,43 zł/l
Shell, Warszawa - 7,49 zł/l

Zobacz także: Mercedes EQA - prezentacja modelu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Zwierzok (gość)

  No to moje miasto Myszków w województwie śląskim jest takim rodzynkiem gdzie ceny paliw biją te rekordy . Stacja Orlen ul. Krasickiego 2A: Pb95 6,92zł ON 7,52 zł LPG 3,75 zł. Nie biorę oczywiście pod uwagę stacji przy autostradach i ekspresówkach bo tam jeszcze drożej.

 • Ciekawe (gość)

  Żory pb95 6,94 gdzie tydzień temu 6,64. Podwyżki robią w 3 sekundy ale gdy rynek się normuje i cena powinna spaść to trwa wieki gdzie za chwilę znów podnoszą...

 • Małgosia (gość)

  Zamurowało mnie jak zobaczyłam dzisiejsze ceny na stacji. Dobrze, że teraz mało autem jeżdżę, więc tankować często nie muszę. Bardziej mi się opłaca dojeżdżać elektryczną Vespą do pracy. Teoretycznie mogłabym rowerem, ale komu by się chciało.

 • Daniel (gość)

  Wszyscy rządzący po 1989 roku należy postawić w tryb postępowania karnego. Wszystkich premierów, ministrów, generałów poszczególnych pionów służb

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości