Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Benzyna i LPG potaniały. Gdzie zatankujemy najtaniej?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Aktualny poziom cen detalicznych jest dla wszystkich paliw oprócz diesla niższy niż w ubiegłym tygodniu. To następstwo zmian na rynku hurtowym, które powoli przenoszą spadkowe nastroje z międzynarodowego handlu produktami ropopochodnymi. Tam spadki jednoznacznie wiązane są z sytuacją w Chinach, która odbija się na osłabieniu popytu na ropę.

W tym tygodniu średnia cena benzyny Pb95 wyniosła 4,89 zł/l – zmiana w dół wyniosła więc tutaj 3 grosze. W przypadku Pb98 zmiana również byłą trzygroszowa, a dzisiejsze notowanie e-petrol.pl wyniosło 5,23 zł/l.

Olej napędowy jest jedynym paliwem, które nie zmieniło swojej średniej ceny i kosztuje dzisiaj 5,12 zł/l, a więc tyle samo, co w minioną środę. Warto jednak zwrócić uwagę, że różnice w cenie między poszczególnymi obiektami stacyjnymi nawet jednej marki mogą być naprawdę duże. Autogaz potaniał w porównaniu z poprzednim tygodniem o 2 gr na litrze i sprzedawany jest po 2,29 zł/l.

Zobacz także: Fotoradar czy odcinkowy pomiar prędkości? Zapadła decyzja

Najniższa średnia wojewódzka w tym tygodniu dotyczy świętokrzyskiego, gdzie benzyna 95 kosztuje 4,79 zł/, a także wielkopolskiego z ceną diesla na poziomie 5,00 zł/l. Najdrożej benzynę tankują mieszkańcy Podkarpacia z ceną średnią 5,03 zł/l, zaś olej napędowy najwyżej lokował się na Lubelszczyźnie, gdzie średnia cena wynosiła 5,19 zł/l. Najkorzystniejsza średnia cen autogazu zanotowana została na Opolszczyźnie, gdzie wyniosła 2,10 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-02-12
Pb 98 5,23
Pb 95 4,89
ON 5,12
LPG 2,29

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Tomasz (gość)

    I co to niby za obniżka. Tyle co nic opuścili. Dobrze że mój korando trójka mało pali dzięki silnikowi low emission bo inaczej byłoby ciężko na rope wyrobić

  • Robert (gość)

    I takie informacje to ja lubię słyszeć nie dość że mój hybrydowy yaris 1.5 i tak mało spala bo ok 4.5l na setkę to teraz będzie jeszcze taniej

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości