Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw - benzyna jeszcze podrożeje, ale diesel będzie tańszy

Data publikacji: Autor: Piotr Walczak

Ceny paliw - benzyna jeszcze podrożeje, ale diesel będzie tańszy W najbliższych dniach benzyna podrożeje, ale za to olej napędowy powinien być nieco tańszy. Sprawdź, jakie są prognozy.

- Wzrost cen benzyny nieco wyhamuje - uspokaja Urszula Cieślak z BM Reflex. - Nie widzę na razie zagrożenia, by granica 6 zł za litr bezołowiowej 95 została do Świąt Wielkanocnych przekroczona.

Zobacz też: Wielka kontrola stacji paliw - sprawdź, jak wypadł twój region

Im bliżej psychologicznej bariery cenowej, tym bardziej można się spodziewać, że stacje za wszelką cenę będą się starały, by pierwszą cyfą widniejącą na dystrybutorach była 5. Podobnie jak wtedy, gdy przez dłuższy czas płaciliśmy za Pb95 4,99 zł/l.

Urszula Cieślak uważa, że 6 zł/l na pewno zobaczymy, jeśli w hurcie ceny wzrosną jeszcze o 10 gr na litrze, czyli do poziomu około 4800 zł za metr sześcienny. Na razie jednak podwyżki cen paliw są mniejsze, bo ropa przestała gwałtownie drożeć. Dzisiaj koło południa baryłka na londyńskiej giełdzie kosztowała 123 dolary, wobec 125 jeszcze dwa dni temu. To i tak bardzo wysoki poziom, jeśli cofniemy się o kilka miesięcy wstecz, kiedy za baryłkę płacono 80 dolarów.

- W ciągu najbliższych dni benzyna podrożeje o 2-3 grosze. Szczególnie na obecnie tańszych stacjach. Na tych droższych nie powinno się nic zmienić - mówi Urszula Cieślak. - Jest szansa, że o tyle samo spadnie cena oleju napędowego. Ceny autogazu pozostaną na podobnym poziomie, co do tej pory, a więc w okolicach 2,85 zł/l.

Zobacz też: Bierz paragon na stacji benzynowej, a paliwa będą lepsze

Możemy się spodziewać, że sam świąteczny weekend nie przyniesie większych zmian cenowych. Będziemy płacić nawet nieco taniej, bo część stacji wprowadza weekendowe promocje. Z drugiej strony, chwilowa obniżka o 5 czy 10 gr na litrze nie będzie specjalnie odczuwalna dla naszych portfeli.

- Póki co jest drogo, gdyż ceny ropy utrzymują się na wysokim poziomie, nasza waluta nie tworzy już widocznego parasola ochronnego. Im bliżej lata, widać zwiększenie popytu na benzynę, a to tradycyjny powód do podnoszenia cen - dodaje Jakub Bogucki, analityk e-petrol.pl.

Prognoza e-petrol.pl na 2-8 kwietnia (w zł za litr)
Pb98 - 5,99-6,10
Pb95 - 5,80-5,94
ON - 5,74-5,85
LPG - 2,79-2,87

Piotr Walczak

Ceny paliw - benzyna jeszcze podrożeje, ale diesel będzie tańszy
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw - benzyna jeszcze podrożeje, ale diesel będzie tańszy

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości