Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Benzyna najdroższa w tym roku

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Rekordowo drogie benzyny, za które kierowcy płacą najwięcej w tym roku, nie są niestety primaaprilisowym żartem. Wysokie ceny benzyn w sprzedaży hurtowej, które odnotowaliśmy w cennikach krajowych producentów paliw w ostatnich tygodniach spowodowały, że koszty tankowania znacząco wzrosły.

W ciągu tygodnia o 11 groszy podrożał litr "98" - sprzedawany przeciętnie za 5,27 zł. Aż o 15 groszy więcej płaci się również za tę samą ilość "95", która kosztuje średnio 4,98 zł - podobnie jak pod koniec listopada ubiegłego roku. Dla posiadaczy samochodów z silnikiem Diesla e-petrol.pl ma natomiast nieco bardziej pomyślne wiadomości, ponieważ cena oleju napędowego, choć nadal najwyższa w 2019 roku, nie zmieniła się i wynosi 5,09 zł/l. O symboliczny grosz potaniał zaś autogaz, sprzedawany na stacjach przeciętnie po 2,16 zł/l.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?
 
Aktualnie najniższe ceny paliw tradycyjnych obowiązują na Śląsku, gdzie benzyny kosztują 5,18 i 4,92 zł/l (Pb95 tyle samo kosztuje na Lubelszczyźnie), a olej napędowy 5,04 zł/l. Autogaz najtaniej można natomiast zatankować w województwie świętokrzyskim i wielkopolskim - po 2,09 zł/l.
 
Na początku kwietnia paliwa najdroższe są na Podlasiu, gdzie najwięcej płaci się za zakup litra "95" i napędu: 5,12 i 5,19 zł.  Tankowanie "98" najwięcej kosztuje na Opolszczyźnie, na której odnotowaliśmy cenę 5,39 zł/l, a LPG na Pomorzu - 2,24 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-04-03
Pb 98 5,27
Pb 95 4,98
ON 5,09
LPG 2,16

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Fred (gość)

    Skończy się okradanie nas bo wyjdziemy na ulice i przerwiemy wkońcu to co z nami wyprawia rządzik Polski!!!

  • linda (gość)

    Z czegos trzeba utrzymac menelstwo

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości