Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Benzyna tańsza od oleju napędowego

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com W przypadku oleju napędowego zapewne nadal będziemy mogli spodziewać się zwyżek – nawet biorąc pod uwagę ostrą rywalizację w handlu tym paliwem.
Zmiana kolejności paliw na pylonach już się zdarzała i nieraz trwała przez wiele tygodni – tutaj więc nie mamy do czynienia z nowością. W najbliższym czasie najistotniejsze będzie jednak nie pytanie o to, kiedy powrócimy do dawnego układu z droższą benzyną, ale raczej o to, o ile jeszcze względem Pb95 może drożeć olej napędowy.
 

Coraz częściej słyszymy także informacje, że wskutek ostrej walki konkurencyjnej na rynku hurtowym oleju napędowego standardowa cena hurtowa często okazuje się niższa od realnych poziomów stacyjnych. W ostatnim czasie marże przy sprzedaży diesla są minimalne, a wiele firm z trudem radzi sobie z rynkową rywalizacją.  Aktualny poziom średni cen tego paliwa wynosi 4295,60 zł/m3. Warto także podkreślić, że mamy aktualnie do czynienia z dużą różnicą cen referencyjnych tego paliwa między PKN Orlen i Grupą Lotos. W przypadku benzyny aktualny poziom średni lokuje się na poziomie 4017 zł/m3.

W okresie między 15 i 21 października według analityków e-petrol, możemy spodziewać się ruchu zwyżkowego w cenach diesla i LPG. Paliwa te kosztować będą odpowiednio 5,13-5,25 zł/l i 2,45-2,52 zł/l. Nieco mniejsza dynamika, a nawet pewna szansa na spadki, zaznaczy się zapewne w cenach benzyn, które ulokują się na poziomie 5,38-5,49 zł dla Pb98 i 5,04-5,15 dla Pb95.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2018-10-10
Pb 98 5,41
Pb 95 5,09
ON 5,13
LPG 2,46
 

Zobacz także: Testujemy Mazdę 6 z silnikiem benzynowym SKyActiv-G 2.0 165 KM

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • michał (gość)

    Nie ma co dramatyzować, nie jest to jakaś znaczna róźnica. Ja to i tak wolę pozostać przy xlv na ropę, bo dla tych 4 zł przy jednym tankowaniu nie będę dobrego auta zmieniał :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości