Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Cena jednego z paliw bije rekordy

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Krzysztof Kapica W połowie grudnia kierowcy tankujący LPG po raz kolejny mierzą się z podwyżkami cen tego paliwa na stacjach. Jak wynika z najnowszego badania stacji, przeprowadzonego przez e-petrol.pl, na przestrzeni ostatnich dni autogaz znów podrożał i jego średnia, ogólnopolska cena, równa 2,34 zł/l, jest wyższa od ubiegłotygodniowej o 5 groszy.
Od początku listopada, kiedy w związku z drożejącym LPG w hurcie, ceny tego paliwa na stacjach zaczęły rosnąć, koszty jego tankowania poszybowały już o blisko 40 groszy, powodując że aktualna cena LPG pobiła już dotychczasowy rekord ze stycznia tego roku.  
 
Więcej szczęścia mają natomiast użytkownicy aut z silnikiem benzynowym, bowiem w porównaniu do zeszłego tygodnia Pb98 potaniała o 2 grosze do poziomu 5,27 zł/l, a benzyna 95 - oktanowa nie zmieniła swojej ceny, która nadal wynosi 4,96 zł/l. Symboliczna, zwyżkowa zmiana dotyczy zaś diesla, który podrożał o grosz i jest średnio sprzedawany na stacjach po 5,06 zł/l. 

 
Z danych zgromadzonych przez e-petrol.pl wynika, że obecnie benzynę 98-oktanową tankuje się najtaniej na Śląsku, gdzie jej średnia cena wynosi 5,17 zł/l. W tej części Polski oraz w Wielkopolsce najtańsza jest również benzyna Pb95, oferowana tam przeciętnie po 4,91 zł/l. Za tankowanie diesla najmniej płacą kierowcy wspomnianego województwa wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego - 5 zł/l. Najbardziej atrakcyjne ceny LPG e-petrol.pl odnotował zaś na Podlasiu, gdzie jego litr kosztuje 2,29 zł/l. 
 
Zdecydowanym liderem niechlubnego rankingu województw z najwyższymi cenami paliw jest w tym tygodniu Mazowieckie, gdzie najwięcej płaci się za zakup Pb95, oleju napędowego i autogazu: 4,98; 5,13 i 2,39 zł/l (taka sama cena LPG obowiązuje także w Małopolsce). Benzyna 98-oktanowa jest zaś najdroższa na Kujawach i Pomorzu, gdzie kosztuje średnio 5,34 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-12-11
Pb 98 5,27
Pb 95 4,96
ON 5,06
LPG 2,34

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • 111 (gość)

  Bp ketrzyn 2.59 lpg pojebalo kogos

 • anonim (gość)

  Lotos wawa 2,59 pojebało pojebalo

 • Oktan (gość)

  Ceny paliw to tragedia .Ceny są takie samo wysokie jak w krajach zachodniej europy ale niemcy maja inne pensje ,co sie kur* a dzieje .złodzeje w rządzie

 • w butach słoma.! (gość)

  Bardzo dobre posunięcie dystrybutorów paliw!! Niech te "paniska" w wypasionych brykach, czyli starych , kilkunastoletnich ruplach, płacą!! Uważają się, za nie wiadomo kogo, jakieś Rockefelery za kierownicami limuzyn, w których fotele najpierw szkopy ,potem Turki, pierdziały łącznie kilkanaście lat. Tymczasem w butach słoma.

 • Obserwator (gość)

  Wasze pińćset plus

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości