Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Co dalej z podwyżkami?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Mariusz Kapała W ostatnim tygodniu za diesla w ogólnopolskiej cenie średniej zapłacić trzeba było już 5,04 zł/l. Tym samym kolejny gatunek paliwa przekroczył psychologiczną barierę.

W okresie mocnych zwyżek cen marże operatorów stacji paliw nie były specjalnie wysokie. Z tego powodu w najbliższym czasie bardzo prawdopodobne będzie dalsze podnoszenie cen na stacjach - aby mogły one nadążyć za dynamiką na rynku hurtowym. Co oznacza to dla kierowców? Niestety - kolejne podwyżkowe tygodnie i wyższe rachunki za tankowanie.

W ostatnich dniach zwyżka cen hurtowych paliw nie była już tak spektakularna, jak tydzień temu, jednak nadal od ubiegłego weekendu zmiany są dwucyfrowe. Średnia cena Pb95 wzrosła o niemal 25 zł na m3. - do poziomu 4144 zł. Warto zauważyć, że cena diesla jest niewiele niższa i wynosi 4130 zł/m3., a więc o 31 zł więcej niż w minioną sobotę. O 27 zł podrożał m3. benzyny 98-oktanowej, sprzedawany aktualnie po 4423 zł. Jedynie dla oleju opałowego podwyżki nie były drastyczne i wyniosły ok. 7 zł - paliwo to kosztuje obecnie 2833 zł/m3.
 
 
Prognozowane zmiany cen hurtowych na rynku polskim w najbliższym tygodniu będą wyraźnie wyższe niż obecne. Między 28 maja i 3 czerwca ceny benzyny bezołowiowej 98 ulokują się w przedziale 5,40-5,53 zł/l. Dla benzyny 95-oktanowej analitycy e-petrol przewidują że ceny znajdą się w widełkach 5,09-5,21 zł/l. Podwyżki dla oleju napędowego spowodują natomiast, że paliwo to kosztować będzie między5,05 i 5,17 zł/l. Niestety za paliwami tradycyjnymi podąży także i autogaz, który kosztować może 2,15-2,23 zł/l.

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości