Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Coraz drożej na stacjach

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum PPG Odrabiająca straty ropa naftowa powoduje, że kierowcy z dnia na dzień coraz więcej płacą za zakup paliw. Jak wynika z najnowszego raportu e-petrol.pl, podwyżki szczególnie mocno odczuwają tankujący benzynę i diesla.
W ciągu ostatniego tygodnia najbardziej, bo aż o 6 groszy podrożała benzyna Pb98, która kosztuje dziś przeciętnie 4,85 zł/l. Cena popularnej "95" wzrosła nieco mniej - o 4 grosze i jej litr jest wyceniany na 4,51 zł/l. O 5 groszy więcej w porównaniu do sytuacji cenowej sprzed tygodnia płaci się również za olej napędowy, oferowany na stacjach po 4,45 zł/l. Stabilna pozostaje natomiast cena autogazu, który nadal kosztuje 2,15 zł/l.   
 
 
Aktualnie benzyny i diesel w najbardziej atrakcyjnych dla kierowców cenach są sprzedawane na stacjach województwa śląskiego, gdzie kosztują one 4,60 i 4,36 zł/l oraz 4,34 zł/l. Autogaz jest najtańszy w Wielkopolsce, w której za jego litr tankujący płacą 2,10 zł/l. 
 
Najwięcej za Pb98 oraz olej napędowy płaci się w województwie opolskim, w którym średnie ceny tych paliw wynoszą 4,98 i 4,57 zł/l. Pb95 z ceną 4,62 zł/l jest natomiast najdroższa na Kujawach i Pomorzu. W województwie zachodniopomorskim e-petrol.pl zarejestrował zaś najwyższe ceny LPG, które kosztuje tam 2,26 zł/l.  
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-12-16
Pb 98 4,85
Pb 95 4,51
ON 4,45
LPG 2,15

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Dwa modele Fiata w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości