Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Czy kierowcy mogą liczyć na obniżki?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Polscy kierowcy mają powód do satysfakcji - wszystkie paliwa w bieżącym notowaniu portalu e-petrol.pl okazały się tańsze od tych sprzed tygodnia.

Skala zmian nie jest jednak nadzwyczajna - Pb95, diesel i autogaz potaniały o 2 gr na litrze, a Pb98 o jeden grosz. Aktualna średnia dla benzyny 95 wynosi 5,14 zł/l, a w przypadku oleju napędowego mamy zmianę do poziomu 5,06 zł/l. Litr autogazu sprzedawany jest średnio w cenie 2,09 zł/l, a benzyna Pb98 ulokowała się na średnim poziomie 5,48 zł/l.
 
Wśród najtańszych województw wyróżnić należy Wielkopolskę i Dolny Śląsk, gdzie diesel sprzedawany jest po 5,00 zł/l. Wielkopolska jest też regionem o najtańszej benzynie Pb95 - cena w tym województwie wynosi 5,07 zł/l. Jedynym regionem, gdzie autogaz jest tańszy niż 2 zł/l jest województwo świętokrzyskie, gdzie paliwo to sprzedawane jest po 1,99 zł/l.

Zobacz także: Czy policjant musi pokazać legitymację podczas kontroli?
 
Najdroższym spośród województw w tym tygodniu jest Kujawsko-Pomorskie, gdzie Pb95 kosztuje 5,20 zł/l, a także Warmińsko-Mazurskie - w tej części polski olej napędowy kosztuje 5,11 zł/l. Najtańszą spośród stolic wojewódzkich jest Wrocław z ceną benzyny 95 na poziomie 5,05 zł/l, a także Łódź, gdzie litr diesla kosztuje 4,96 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Michał (gość)

    Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości