Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Czy kierowcy zapłacą więcej za tankowanie?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Krzysztof Kapica Ostatnie notowanie cen paliw detalicznych realizowane przez e-petrol.pl nie przyniosło jeszcze zmiany zwyżkowej, którą można powiązać z wydarzeniami w Arabii Saudyjskiej. Wszystko wskazuje na to, że ruch w górę jest jednak tuż-tuż.

Wprawdzie ruch "na plus" na rynku międzynarodowym uległ zastopowaniu wskutek deklaracji saudyjskich urzędników o szybkim powrocie do poziomów wydobycia sprzed ataku, jednak ziarno niepokoju zostało zasiane - a konsekwencje tego zdarzenia będą zaznaczać się jeszcze w najbliższych tygodniach.

Zobacz także. Kiedy trzeba wymienić uszczelkę pod głowicą?

W cennikach hurtowych paliw na rynku polskim zobaczyliśmy zmianę zwyżkową, która jest zrozumiałą konsekwencją skoku z początku tygodnia. W przypadku benzyny 95-oktanowej w okresie od ubiegłej soboty do dzisiaj średnia cena metra sześc. wzrosła o 114,8 zł do poziomu 4010,4 zł/m sześc. W przypadku diesla zmiana zwyżkowa wyniosła blisko 118 zł i cena średnia wynosi 4179 zl/m sześc. Olej opałowy kosztuje dzisiaj 2757 zł/m sześc., czyli o 105,4 zł więcej niż w ostatni weekend.

W okresie między 23 i 29 września mocno prawdopodobne są zmiany zwyżkowe - dla benzyny 98-oktanowej analitycy przewidują poziom 5,34-5,45 zł/l. W przypadku paliw podstawowych zmiana również powinna być znacząca - dla Pb95 przewidujemy ulokowanie się średniej ogólnopolskiej ceny w "widełkach" 4,99-5,11 zł/l, zaś dla oleju napędowego cena wyniesie 4,99-5,10 zł/l. Również autogaz powinien wykazywać tendencję wzrostową do poziomu 1,98-2,06 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-09-18
Pb 98 5,34
Pb 95 4,99
ON 4,99
LPG 1,98

PLN brutto/l

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości