Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Diesel coraz droższy

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Krzysztof Kapica Ostatnie dni 2019 roku przyniosły wzrost cen paliw na stacjach. W mijającym tygodniu wyraźnie podrożał olej napędowy. Więcej za tankowanie płacą też kierowcy samochodów z silnikiem benzynowym.
W najnowszym zestawieniu detalicznych cen paliw, realizowanym na podstawie danych zebranych przez e-petrol.pl i użytkowników aplikacji tuTankuj, zanotowano aż 6-groszowy wzrost ceny diesla. Aktualnie za tankowanie tego paliwa płacimy w Polsce średnio 5,15 PLN/l. Podrożała też 95-oktanowa benzyna, ale w tym przypadku zmiana była zaledwie jednogroszowa. Litr popularnej „95-tki” to obecnie wydatek rzędu 4,97 PLN. Na niezmienionym poziomie utrzymała się cena autogazu, która podobnie jak przed tygodniem wynosi 2,38 PLN/l.
 
 
Najtańszym pod względem cen paliw regionem  jest w tym tygodniu województwo śląskie. Najmniej zapłacimy tankując tam 95-oktanową benzynę i olej napędowy. Ta pierwsza kosztuje na Śląsku średnio 4,91 PLN/l, a olej napędowy  5,08 PLN/l. Za autogaz, z ceną na poziomie 2,33 PLN/l, najmniej płacą kierowcy na Lubelszczyźnie. 
 
Powodów do zadowolenia nie mają kierowcy tankujący benzynę bezołowiową 95 w trzech województwach - podkarpackim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Litr paliwa kosztuje tam średnio 5,01 PLN. Olej napędowy najdroższy jest w Świętokrzyskim i  na Opolszczyźnie, gdzie kosztuje średnio 5,23 PLN/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-01-02
Pb 98 5,29
Pb 95 4,97
ON 5,15
LPG 2,38

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • irek (gość)

  Cena diesla ciągle idzie w górę, dlatego ja się cieszę, że postawiłem na xlv z lpg. Auto do gazu się nadaje a tankowanie mam o połowę tańsze

 • Dax (gość)

  Szczęście moje, że mam hybrydę w auris i koszt benzyny na 100km obecnie u mnie to 24.95pln. Dlatego lepiej pomyśleć przy zakupie auta

 • ropa (gość)

  Obecnie (15 lutego) olej napędowy w Niemczech jest tańszy niż w Polsce !!

 • Paweł (gość)

  I co tam diesel?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości