Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Diesel coraz tańszy. A benzyna?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Aneta Żurek Notowania ropy naftowej na światowych giełdach cały czas są odporne na spadki dlatego doniesienia o pogarszającej się sytuacji epidemicznej na świecie i kolejne obostrzenia wprowadzane w związku z pandemią koronawirusa nie przekładają się na razie na wyraźne obniżki na stacjach. W mijającym tygodniu na detalicznym rynku paliw w Polsce potaniał jedynie olej napędowy.

Paliwa tanieją co prawda od początku września, ale dynamika przeceny nie jest duża. Średnie ceny benzyny i diesla na stacjach cały czas utrzymują się wyraźnie powyżej 4 złotych i w najbliższych tygodniach nie zanosi się, aby spadły poniżej tego poziomu.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Ceny paliw. Rafinerie obniżają ceny benzyny

W ostatnich dniach w hurtowych cennikach krajowych producentów paliw dominowały obniżki. Były one szczególnie zauważalne w przypadku benzyny i 95-oktanowa odmiana tego paliwa kosztuje dzisiaj średnio w hurcie 3376,60 zł/metr sześc. To niemal 70 złotych mniej niż w ubiegły piątek. W przypadku oleju napędowego spadek był mniej wyraźny i wyniósł 10 złotych. Metr sześcienny diesla aktualnie kosztuje średnio w rafineriach 3291,00 zł.

Ceny paliw. Tankownie diesla najtańsze od trzech miesięcy

Trzeci tydzień z rzędu z obniżką cen oleju napędowego na stacjach sprowadził notowania tego paliwa do poziomu 4,26 zł/l. Na poziomie z poprzedniego tygodnia utrzymała się średnia cena benzyny bezołowiowej 95, która nadal wynosi 4,39 zł/l. Drożeje jedynie autogaz i po wzroście o 2 grosze jego cena wynosi w tym tygodniu 2,04 zł/l.
W ostatnich dniach października na obniżkę cen na stacjach mogą liczyć głównie kierowcy tankujący benzynę. Przewidywane przez e-petrol.pl przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw na najbliższe dni wyglądają następująco: 4,30-4,41 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,21-4,32 zł/l i 2,04-2,10 zł/l dla autogazu.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-10-21
Pb 98 4,74
Pb 95 4,39
ON 4,26
LPG 2,04

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Testujemy Fiata 124 Spider

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • marek (gość)

    Mniejsze zużycie to i cena w dół

  • wronowski (gość)

    Cena diesla już mnie dawno nie interesowała u mnie zawsze benzynka, nawet teraz corolla hybrydowa. Ja to i tak spodziewam się cen w najbliższym czasie gdy to zużycie spadnie przez wirusa

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości