Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw: diesel i LPG są tańsze, ale długo to nie potrwa

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Ceny paliw: diesel i LPG są tańsze, ale długo to nie potrwa Czy kilkugroszowe obniżki cen oleju napędowego i gazu LPG to wreszcie początek korzystnych zmian na stacjach paliw? Zdaniem analityków, nie.

Aktualnej sytuacji na polskim rynku paliwowym przyjrzeli się analitycy z portalu e-petrol.pl. Okazuje się, że w stosunku do ubiegłego tygodnia, w tym średnio o dwa grosze potaniał olej napędowy.

- Mniej kierowcy płacą także za gaz LPG. Niestety w górę cały czas wędrują ceny benzyny. Bezołowiowa 95 kosztuje w tym tygodniu już nawet 5,91 zł, podrożała średnio o trzy grosze – informuje Jakub Bogucki z e-petrol.pl.

Jak jeździć, by zmniejszyć zużycie paliwa?

Średnia cena benzyny bezołowiowej 95 to rekordowe 5,87 zł/l, oleju napędowego 5,77 zł/l, a autogazu 2,82 zł/l/. Nie zmieniła się tylko średnia cena benzyny Pb98, którą kierowcy tankują ciągle po średnio 5,99 zł/l.

W rankingu regionów najtańsze są w tym tygodniu Małopolska, Lubelszczyzna, Kujawy i Ziemia Lubuska. Pb95 kosztuje tu średnio 5,85 zł. Diesla najtaniej tankujemy w województwie łódzkim - po 5,73 zł.

- Najdroższe paliwa odnotowaliśmy w województwie zachodniopomorskim, gdzie benzyna 95 kosztuje średnio 5,92 zł, a diesel 5,83 zł – dodaje Jakub Bogucki.

Uwaga na chrzczone paliwa!

Miasta wojewódzkie o najniższych cenach paliw to Lublin z benzyną po 5,80 zł i Kraków z olejem napędowym po 5,70 zł. Najdroższa benzyna, po 5,91 zł jest w Warszawie, a kierowcy z Gorzowa Wlkp. płacą za olej napędowy średnio 5,84 zł.
Niestety prognoza na najbliższe dni nie jest najlepsza. Analitycy zauważają, że cena ropy na światowych rynkach nie spada, a dodatkowo w hurcie mocno podrożał gaz LPG. W najbliższym czasie efektów tych zmian należy się spodziewać na stacjach. Jeszcze w kwietniu cena Pb95 może osiągnąć poziom 6 zł za litr, a gaz LPG nawet 2,90 zł.

Bartosz Gubernat
fot. Bartosz Gubernat

Ceny paliw: diesel i LPG są tańsze, ale długo to nie potrwa
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ceny paliw: diesel i LPG są tańsze, ale długo to nie potrwa

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości