Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Drożeją paliwa. Ile trzeba zapłacić za tankowanie?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum W ostatnich dniach października tankowanie oleju napędowego oraz autogazu kosztuje więcej niż przed tygodniem. Ceny benzyn natomiast pozostają stabilne. Ile trzeba zapłacić?
O 3 grosze w porównaniu do poprzedniego notowania e-petrol.pl wzrosła średnia, ogólnopolska cena oleju napędowego, która wynosi aktualnie 4,29 zł/l. Trzeci tydzień z kolei drożeje także LPG, które aż przez blisko 2 miesiące kosztowało 1,99 zł/l. Aktualnie litr tego paliwa sprzedawany jest na stacjach po 2,10 zł, tj. jego cena na przestrzeni ostatnich dni poszła w górę o 6 groszy. Użytkownicy aut z silnikiem benzynowym nadal tankują zaś za 4,39 oraz 4,74 zł/l.   
 
 
Z najnowszego badania stacji e-petrol.pl wynika, że w województwie śląskim najtańsze są benzyny oraz olej napędowy, za które płaci się tam: 4,28 i 4,55 oraz 4,15 zł/l. Tak jak tydzień temu LPG jest najtańsze na Warmii i Mazurach, gdzie kosztuje przeciętnie 2,04 zł/l. 
 
Najwyższe ceny benzyn i diesla e-petrol.pl zarejestrował natomiast na Kujawach i Pomorzu - wynoszą one tam 4,53 i 4,87 oraz 4,38 zł/l. Tankowanie autogazu jest najdroższe na Opolszczyźnie, gdzie za jego litr płaci się średnio 2,24 zł.
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-10-28
Pb 98 4,74
Pb 95 4,39
ON 4,29
LPG 2,10
Ceny w zł/litr.

Zobacz także: Testujemy hybrydy Renault

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • marc (gość)

    Fenomen!!Cena ropy spada na łeb na szyję a u nas podwyżki!!

  • yyr (gość)

    Ceny raz są wyższe raz niższe normalna sprawa. Nie odczuwam tych zmian jakoś bardzo bo mój hybrydowy yaris spalanie ma znośne. często na stacje zajeżdżać nie musze

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości