Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Fala podwyżek na stacjach

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Piotr Krzyżanowski Ku rozczarowaniu kierowców i zgodnie z zapowiedziami analityków e-petrol.pl ceny paliw na stacjach, rekordowo wysokie już w ubiegłym tygodniu, z początkiem maja ponownie poszły wyraźnie w górę.
Niestabilna sytuacja na rynkach międzynarodowych, która pociągnęła notowania ropy w rejon 75 dolarów za baryłkę, przełożyła się również na segment detaliczny, w efekcie czego widzimy na stacjach średnie ceny obu gatunków benzyn i oleju napędowego wyższe o 6 groszy i o 2 grosze wyższą cenę autogazu. Na progu przedłużonego weekendu ceny Pb95 i Pb98 kształtują się następująco: 4,88 zł i 5,18 zł/l. Za litr diesla oraz LPG trzeba natomiast zapłacić 4,79 zł i 2,07 zł.

Zobacz także: Test Opla Insignii Grand Sport 1.5 Turbo

W tym tygodniu powody do zadowolenia mają tankujący na Śląsku, gdzie najtaniej można nabyć benzynę 95 - oktanową i "napęd". W rejonie tym kosztują one odpowiednio: 4,80 zł/l (cena wzrosła o 5 groszy w porównaniu do rezultatów poprzedniego badania) i 4,73 zł/l (podwyżka o 6 groszy). Również mieszkańcy Wielkopolski ucieszą się z najniższej w kraju średniej ceny mocniejszej benzyny, która po 2-groszowej podwyżce wynosi 5,04 zł/l. Dobre wieści mamy także dla tankujących autogaz w województwie opolskim - tam właśnie paliwo to, choć podrożało o grosz, jest najtańsze i kosztuje 2,03 zł/l.
 
 
Więcej powodów do narzekań będą mieć zaś kupujący popularną "95", "98" i LPG w województwie mazowieckim, gdzie paliwa te są najdroższe - przeciętnie kosztują: 4,92 zł (o 7 groszy więcej niż tydzień temu),  5,23 zł (wzrost ceny o 4 grosze) i 2,16 zł/l (podwyżka o 2 grosze). Głębiej do kieszeni sięgną ponadto tankujący diesla na Warmii i Mazurach, gdzie płaci się za jego litr najwięcej w kraju - 4,83 zł - o 4 grosze więcej niż przed tygodniem.
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2018-05-02
Pb 98 5,18
Pb 95 4,88
ON 4,79
LPG 2,07
Ceny w zł/litr.
 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Mateusz (gość)

    Ahahahaha, to jest mistrzostwo w robieniu polaków balona. Kupione tysiące litrów paliwa po mniejszej cenie i gdy tylko cena baryłki wzrasta, to podnosi się automatycznie ceny na stacjach paliw. Natomiast w sytuacji gdy cena baryłki spadnie, to ceny na stacjach się nie zmienia tłumacząc tym, że kupiło się drożej. To jest najzwyklejsza bezczelność.

  • Anty Polak (gość)

    Wybierajcie debile dalej swoich pisowców albo paltformowców PIS-PO jedno zło... ale co tam polacy co większości debile i pijaki.

  • Komentarz przywrócony przez Moderatora: (gość)

    Chętnie zpałacę nawet 7 zł/litr, bo wiem, że rząd przeznaczy te środki na 500+, Mieszkanie+ oraz wyprawki szkolne dla najbiedniejszych dzieci. Tak dobrze w naszym kraju nigdy jeszcze nie było i zanosi się na to, że będzie jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości