Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Gdzie najtaniej zatankujemy po świętach?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum Czekający na tańsze świąteczne wyjazdy kierowcy mogą poczuć się w tym roku rozczarowani. Jak wynika z najnowszego badania stacji paliw, zrealizowanego przez e-petrol.pl tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w ciągu minionych dni benzyny i olej napędowy podrożały.
O symboliczny grosz więcej niż przed tygodniem kosztuje dziś litr benzyny Pb98, który w sprzedaży detalicznej jest oferowany średnio po 5,29 zł. Ceny benzyny Pb95 i oleju napędowego wzrosły zaś o 2 grosze i wynoszą: 4,96 i 5,09 zł/l. Jedynym paliwem, które niespodziewanie potaniało jest wyraźnie drożejący ostatnio w dostawach do stacji autogaz, choć obniżka jego ceny jest znikoma. Za litr LPG płaci się aktualnie 2,38 zł/l, czyli o grosz mniej niż przed tygodniem. 
 
Choć na przestrzeni ostatnich kilku dni benzyny na stacjach tylko nieznacznie zmieniły swoje ceny, w porównaniu do ubiegłorocznych są one znacząco wyższe. Z danych e-petrol.pl wynika, że rok temu litr Pb95 i Pb98 kosztował 10 groszy mniej. Podobnie jak benzyny, autogaz był tańszy niż obecnie, ale tylko o 2 grosze. Inaczej wyglądała sytuacja w przypadku diesla, który w analogicznym okresie 2018 roku był o 3 grosze droższy niż aktualnie.
 
 
W tym tygodniu e-petrol.pl zarejestrował najniższe ceny benzyn i oleju napędowego na Śląsku, gdzie paliwa te kosztują 4,90 i 5,19 oraz 5,04 zł/l. LPG jest najtańsze w województwie zachodniopomorskim i lubuskim, w których jego litr kosztuje średnio 2,33 zł. 
 
Świąteczne wyjazdy samochodami zasilanymi Pb95 i Pb98 będą natomiast najdroższe dla kierowców Podkarpacia oraz Kujaw i Pomorza, gdzie najwięcej płaci się za tankowanie tych paliw - przeciętnie 5,02 i 5,37 zł/l. Na stacjach Lubelszczyzny e-petrol.pl odnotował zaś najwyższe ceny diesla, którego litr kosztuje tam średnio 5,17 zł. LPG najdroższe jest w Małopolsce, gdzie za tę samą ilość tego paliwa trzeba zapłacić przeciętnie 2,45 zł.
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-12-24
Pb 98 5,29
Pb 95 4,96
ON 5,09
LPG 2,38
 

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Drogo (gość)

    Drogo, dorgo, za drogo

  • motorek (gość)

    Nigdzie, w święta wszędzie jest drogo niestety. Na szczęście przy napędzie hybrydowym jaki mam w yaris potrzeba mi 3-4l na 100km czyli obecnie jeszcze nie bije po kieszeni

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości