Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Gdzie tankowanie jest najdroższe a gdzie najtańsze?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Grzegorz Olkowski Pierwsze dni wakacji przynoszą symboliczne zmiany na stacyjnych pylonach, a jedynym paliwem, którego cena pozostaje od ostatniego notowania stabilna, jest benzyna 95-oktanowa.
Choć w ubiegłym tygodniu hurtowa cena popularnej Pb95 rosła, na stacjach w dalszym ciągu jej litr kosztuje średnio 4,19 PLN. Ta sama ilość Pb98 podrożała natomiast o 4 grosze i dziś płaci się za nią przeciętnie 4,53 PLN. Zaledwie o grosz wzrosła też ogólnopolska cena diesla i dziś oferuje się go po 4,17 PLN. Autogaz zaś, którego cena w hurcie zaczęła spadać, potaniał, choć tylko o grosz, i kosztuje 1,96 PLN/l. 
 
Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że benzyna 95-oktanowa jest najtańsza tradycyjnie na Górnym Śląsku, gdzie za jej litr płaci się 4,15 PLN. W tym regionie Polski najmniej płaci się również za litr oleju napędowego: 4,17 PLN. Pb98 oraz LPG są w najniższych cenach sprzedawane w Wielkopolsce, gdzie ich średnie ceny wynoszą 4,39 i 1,93 PLN/l. 
 
Na przeciwległym biegunie z najwyższymi cenami benzyn znajduje się województwo kujawsko-pomorskie ze średnią ceną 4,25 PLN za litr Pb95 oraz województwo łódzkie z ceną 4,63 PLN za tę samą ilość Pb98. 
 
Diesel, kosztujący 4,23 PLN/l, jest najdroższy na Mazowszu, a autogaz w województwie zachodniopomorskim, gdzie za jego litr płaci się przeciętnie 2,05 PLN. 
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-07-01
Pb 98 4,53
Pb 95 4,19
ON 4,17
LPG 1,96

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości