Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Gdzie tankowanie jest najtańsze?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Krzysztof Kapica Wysokie ceny ropy na światowych giełdach i paliw w krajowych rafineriach nie pozwalają kierowcom odetchnąć od podwyżek cen paliw na stacjach. Tylko w maju ceny obu gatunków benzyn poszły w górę o 21 groszy, a oleju napędowego, który podrożał najbardziej - aż o 25 groszy.

Od początku maja najmniej odczuwalna zwyżka dotknęła autogaz - paliwo to podrożało o 10 groszy. Na przestrzeni ostatniego tygodnia także widzimy wyraźnie wyższe ceny na pylonach - benzyna 98-oktanowa jest droższa o 4 grosze i kosztuje 5,39 zł/l. Popularna "95" kosztuje 5,09 zł/l, czyli o 5 groszy więcej niż tydzień temu. Aż o 6 groszy więcej płacimy również za olej napędowy - jego cena znacznie - o 4 grosze przebiła już poziom 5 zł.

Warto w tym miejscu podkreślić, że w podobnej cenie olej napędowy był oferowany na stacjach po raz ostatni na początku listopada 2014 roku. Jeśli chodzi natomiast o cenę LPG, to poszła ona również w górę o 2 grosze i wynosi teraz 2,17 zł.

Zobacz także: TOP 10 sposobów na mniejsze spalanie

Wśród szalejącej drożyzny na stacjach "oazami niższych cen" są w tym tygodniu: województwo śląskie, gdzie odnotowano cenę 5,06 zł za litr benzyny "95" i 5,32 zł za te samą ilość benzyny "98", wielkopolskie, w którym najtańszy jest diesel - jego cena wynosi 5,00 zł oraz autogaz kosztujący 2,14 zł/l (ta sama cena za to paliwo występuje na Lubelszczyźnie i Podlasiu).

Oczy ze zdumienia z pewnością przecierają zaś tankujący w Wielkopolsce benzynę Pb95 - za paliwo to płaci się w tym regionie najwięcej - 5,22 zł/l, a na Opolszczyźnie i w Świętokrzyskiem wlewający do baków mocniejszą jej odmianę - Pb98 kosztuje tam 5,44 zł/l. W ostatnim z wymienionych województw najdroższy jest również diesel - jego cena wynosi 5,11 zł/l. Tradycyjnie powodów do zadowolenia nie mają ponadto użytkownicy aut z instalacją gazową na Mazowszu - za litr LPG trzeba tam płacić 2,23 zł.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2018-05-23
Pb 98 5,39
Pb 95 5,09
ON 5,04
LPG 2,17


Ceny w zł/litr

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Rydzyk (gość)

    Gdzie sa ci dwaj oszusci z Orlenu ktorzy tak uspokajali kierowcow ze ceny paliw nie beda rosnąc wrecz przeciwnie taniejac i co oszusci jak mozecie t byc takimi gnojami oszukującymi

  • Rydzyk (gość)

    Orlen to najwiekszy zlodziej paliwowy

  • dizelek (gość)

    Nie tankować u Obajtka i jego Orlenie jest nadal aktualne

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości