Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Gdzie zatankujemy najtaniej?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Piotr Krzyżanowski Długo oczekiwana przez tankujących diesla kierowców przecena tego paliwa w końcu stała się faktem. Wysoki poziom marż uzyskiwanych z jego sprzedaży przez operatorów stacji skłonił ich do wprowadzenia obniżek i dziś za litr oleju napędowego płaci się przeciętnie 5,09 zł, tj. o 3 grosze mniej niż przed tygodniem.

Skutki spadających do niedawna w hurcie cen LPG są w dalszym ciągu odczuwane przez użytkowników samochodów z instalacją gazową, ponieważ na przestrzeni ostatnich dni autogaz potaniał o 4 grosze i obecnie jego litr kosztuje 2,25 zł. Stabilna od minionego tygodnia pozostała natomiast średnia, ogólnopolska cena Pb95, która wynosi 4,89 zł/l. Podrożała jedynie o symboliczny grosz mocniejsza odmiana benzyny, wyceniana aktualnie na 5,24 zł/l.
 
W drugiej połowie lutego powody do zadowolenia mają kierowcy na Śląsku, którzy napełniają bak benzyną, bowiem oba gatunki tego paliwa są najtańsze właśnie w tej części Polski. Średnie ceny Pb95 i Pb98 wynoszą tam odpowiednio 4,79 i 5,09 zł/ (identyczną cenę benzyny 95-oktanowej e-petrol.pl odnotował również w województwie świętokrzyskim). Diesel najmniej kosztuje zaś w województwie lubuskim: 4,97 zł/l, a autogaz na Opolszczyźnie: 2,02 zł/l.

Zobacz także: Budowa dróg. GDDKiA ogłasza przetargi na 2020 rok

Aktualnie do najdroższych z uwagi na koszty tankowania województw należy kujawsko-pomorskie, w którym najwięcej płaci się za benzynę Pb98 i LPG: 5,32 i 2,32 zł/l oraz Podkarpackie z najwyższymi cenami Pb95 i diesla: 4,98 i 5,17 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2020-02-19
Pb 98 5,24
Pb 95 4,89
ON 5,09
LPG 2,25

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • ech.. (gość)

    Obniżka po ...ju fest...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości