Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Gdzie zatankujemy najtaniej?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Wojciech Matusik Średnie ceny paliw na stacyjnych pylonach nie uległy żadnej zmianie w porównaniu z ubiegłym tygodniem – wynika z badania e-petrol.pl.

Średnia cena benzyny 95-oktanowej pozostaje na poziomie 5,26 zł/l, a odmiany 98-oktanowej wynosi 5,58 zł/l. W cenach diesla nie mamy żadnej zmiany od końcówki marca – paliwo do silników wysokoprężnych nadal sprzedawane jest średnio po 5,19 zł/l. W przypadku autogazu średnia cena wyniosła dzisiaj 2,36 zł/l.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Jeśli chodzi o najniższe ceny średnie – ma je w tym tygodniu Wielkopolska, gdzie Pb95 kosztuje 5,15 zł/l, a diesel sprzedawany jest po 5,11 zł/l. W przypadku najdroższych województw mówimy o cenach benzyn wyższych aż o 17 gr na litrze (województwa mazowieckie i kujawsko-pomorskie). Diesel w średniej cenie 5,29 sprzedawany jest na Mazowszu.

Zapewne w najbliższych dniach zwiększeniu ulegnie dynamika ruchu na stacjach – co wiązać się będzie z długim weekendem w przyszłym tygodniu, jednak dużych zmian zwyżkowych na polskich stacjach mimo wszystko nie oczekujemy.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-05-26
Pb 98 5,58
Pb 95 5,26
ON 5,19
LPG 2,36

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Nissan Qashqai w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości