Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Granica 6 zł coraz bliżej!

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz/e-petrol.pl

Tegoroczne wyjazdy na cmentarze, związane ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, z pewnością będą należały do najdroższych. Jak zapowiadali analitycy e-petrol.pl, w ostatnim tygodniu października ceny na stacjach ponownie wzrosły, a największa podwyżka dotyczy benzyny Pb98.
Fot. Wojciech Matusik Tegoroczne wyjazdy na cmentarze, związane ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, z pewnością będą należały do najdroższych. Jak zapowiadali analitycy e-petrol.pl, w ostatnim tygodniu października ceny na stacjach ponownie wzrosły, a największa podwyżka dotyczy benzyny Pb98.
Na coraz większej liczbie pylonów kierowcy widzą 6 złotych, ale średnie, ogólnopolskie ceny benzyny Pb95 i diesla jeszcze nie osiągnęły tego poziomu. O 3 grosze więcej niż przed tygodniem tankujący płacą za zakup litra Pb95, oferowanej na stacjach po 5,94 zł. Diesel po wynoszącej 4 grosze podwyżce kosztuje dziś 5,97 zł/l. Litr benzyny Pb98 kosztuje średnio 6,18 zł, co oznacza, że w porównaniu do ostatniego notowania paliwo to podrożało aż o 9 groszy. Więcej niż w połowie października kierowcy płacą też za zakup LPG - cena autogazu wzrosła o 3 grosze i wynosi 3,19 zł/l. 
 
Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się pozytywnie Wielkopolska, gdzie tankowanie wszystkich gatunków paliw kosztuje najmniej. W tej części Polski zakup litra benzyn to wydatek rzędu 5,90 i 6,13 zł. Ta sama ilość oleju napędowego i autogazu kosztuje tam 5,94 oraz 3,15 zł. 
 
 
Za tankowanie benzyny Pb95 najwięcej płaci się natomiast w Małopolsce, gdzie jej litr oferowany jest w średniej cenie 5,98 zł. Benzyna 98-oktanowa z ceną 6,23 zł/l jest najdroższa na Mazowszu. Na Podlasiu zaś e-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny diesla, sprzedawanego tam średnio po 6 zł/l. Na Lubelszczyźnie najwięcej kosztuje LPG - 3,25 zł/l.

Ceny w zł/litr.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-10-27
Pb 98 6,18
Pb 95 5,94
ON 5,97
LPG 3,19

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Nie pamiętasz o tej zasadzie? Możesz zapłacić 500 zł

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Woy (gość)

    Diesel kosztuje 6,34

  • Taniej Pieszo : ) : ) : ): ) (gość)

    .

  • kierowca (gość)

    bajtek i tak powie że paliwo jest za tanie w Polsce zarabia się 2062zł. netto [50% tyle zarabia ] podwyżka najniższej krajowej o 200zł. brutto to w mediach wielki szum i jak to wpłynie na budżet nie korzystnie ala jak biurokratom podnoszą po 1000zł netto to tłumaczą że im się należy i tak biedak zostaje nędzarzem w imię racji stanu emerytom podnoszą 100zł i wielki szum ale że przez 40lat pracy płacił składki to należy mu się 1800zł. na miesiąc a najlepiej jak umrze bo kasa zostanie w Z U S a prezes dostanie podwyżkę za oszczędności

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości