Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Ile płacimy za tankowanie na półmetku wakacji?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Grzegorz Mehring W ostatnich dniach ceny detaliczne na rynku polskim uległy nieznacznej korekcie. Czy będziemy mieć kontynuację takiej zmiany? Wiele zależy od sytuacji na rynku międzynarodowym.

Wprawdzie ostatni tydzień w cennikach rafineryjnych przyniósł ruch podwyżkowy, jednak nie mamy do czynienia z cenową rewolucją, a relacja dolara do złotówki nieco łagodzi skutki ewentualnych podwyżek na rynku międzynarodowym. Dzisiejsza cena średnia Pb95 w hurcie to 4097,5 zł/m3, a w przypadku Pb98 mamy do czynienia z poziomem cenowym 4353,6 zł/m3. Olej napędowy kosztuje aktualnie 4016,18 zł/m3, a w przypadku oleju opałowego mamy zwyżkę do poziomu 2725,2 zł/m3

Zobacz także: TOP 10 sposobów na mniejsze spalanie

W okresie między 30 lipca i 5 sierpnia 2018 analitycy e-petrol.pl spodziewają pojawienia się cen z przedziału 5,35-5,46 zł za litr dla benzyny 98-oktanowej, a dla jej odmiany Pb95 prognozowany jest poziom 5,04-5,13 zł/l.
 
Olej napędowy zapewne nadal będzie kosztował na wielu stacjach poniżej 5 zł za litr - aktualne przewidywania to przedział 4,94-5,04 zł/l. Dla autogazu powtórzyć można niemal bez zmian poziom przewidywany przed tygodniem, wynoszący 2,32-2,39 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2018-07-25
Pb 98 5,39
Pb 95 5,08
ON 4,99
LPG 2,35

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • To jest takie PiSiorskie (gość)

  PiSior cenę łagodzi - czas wyborów nadchodzi.

 • kierowca (gość)

  Paliwowi złodzieje nie odpuszczają .OKradają społeczeństwo jak leci.Nasza demokratyczna władza potrzebuje kasy na swoje zafajdane zachcianki i kupowanie ludzkiej przychylności.Cały rząd w polin do wymiany.

 • gosc (gość)

  Maniera pisanie o benzynach jako o "Pb95", "Pb98" jest swiadectwem kompletnej niewiedzy albo dyletanctwa. ******************************************************************************************** BENZYN Z DODATKIEM CZTEROETYLKU OLOWIU OD DAWNA NIE MA !!! ******************************************************************************************** PS Tetraetyloołów (czteroetylek ołowiu), (C2H5)4Pb, Et4Pb – metaloorganiczny związek chemiczny, połączenie atomu ołowiu z 4 grupami etylowymi. Panie Mariuszu, Pb to symbol pierwiastka znanego pod nazwa olowiu.

 • gosc (gość)

  ........noooooo, chyba ze Pb oznacza "Produkt_benzynopodobny".

 • Tomek (gość)

  Ceny są stanowczo za duże. wolę sobie nie wyobrażać ile bym musiał płacić jakbym nie założył lpg w corolli. A tak chociaż mnie stać, aby do pracy jeździć…

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości