Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Ile trzeba zapłacić za tankowanie na początku wiosny?

Data publikacji: Autor: (ip)

FOT. GRZEGORZ MEHRING/POLSKAPRESSE Początek wiosny na stacjach benzynowych przyniósł spadek cen paliw. Dzięki obniżkom tankowanie jest najtańsze w tym roku. To nie koniec dobrych wiadomości dla kierowców.

Notowania ropy Brent w tym tygodniu, pierwszy raz od listopada, przez chwilę znalazły się poniżej poziomu 50 dolarów. W połączeniu ze złotówką najmocniejszą w tym roku w relacji do dolara, sytuacja na rynku naftowym  daje kierowcom powody do optymizmu.

Diesel tanieje

W mijającym tygodniu na hurtowym rynku paliw obserwowaliśmy powiększającą się różnicę w cenach benzyn i oleju napędowego. Aktualnie wynosi ona 122 zł. Rosnąca atrakcyjność cenowa diesla to efekty spadku notowań tego paliwa w cennikach rafinerii. W porównaniu z ubiegłym piątkiem metr sześcienny oleju napędowego potaniał o 38,60 zł i aktualnie kosztuje średnio 3417,60 zł. W tym samym okresie średnia cena 95-oktanowej benzyny wzrosła o 13 zł i wynosi dzisiaj 3539,60 zł/m3.

Redakcja poleca:

800 km na jednym baku. Czy to możliwe?
Prawo jazdy. Kolejne zmiany dla zdających
Używana Kia Soul. Wady i zalety


Obniżkowa seria na stacjach


W detalicznej części rynku paliw koszty tankowania spadają systematycznie od połowy lutego. W tym tygodniu obniżka nabrała jeszcze tempa i benzyna bezołowiowa 95 potaniała o pięć groszy a olej napędowy o 7 gorszy na litrze. Ze spadkowej tendencji nie wyłamał się też autogaz i litr tego paliwa jest tańszy o 3 grosze. Aktualnie średnia cena 95-oktanowej benzyny wynosi 4,64 zł/l. Kierowcy tankujący diesla za litr paliwa płacą 4,49 zł a autogaz 2,17 zł.

Przełom marca i kwietnia przyniesie dalszy spadek cen na stacjach. Prognozowane przedziały cenowe dla poszczególnych paliw wyglądają następująco: 4,52-4,65 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,38-4,50 zł/l oraz  2,14-2,21 zł/l dla autogazu.

 Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
 
Aktualizacja 2017-03-22
Pb 98 4,99
Pb 95 4,64
ON 4,49
LPG 2,17
PLN brutto

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

O tym się mówi: Przez spaliny umiera więcej osób niż przez wypadki

Źródło: TVN Turbo/x-news

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Pjankowski (gość)

    No ceny paliw od lat są zatrważające. Ja samochody jedynie wynajmuję w Panek, ale i tak ponoszę ten koszt i jest on dość irytujący.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości