Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Ile w najbliższych dniach kierowcy zapłacą za tankowanie?

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Krzysztof Kapica Ceny benzyny na stacjach mocno rosły drugi tydzień z rzędu. Olej napędowy tym razem nie został z tyłu i także za tankowanie diesla kierowcy płacą wyraźnie więcej.

W zaledwie dwa tygodnie średnia cena 95-oktanowej benzyny wzrosła o 20 groszy i znalazła się na poziomach ostatni raz notowanych na początku maja tego roku.

W rafineriach tydzień korekty cenowej

W polskich rafineriach ostatni tydzień tego roku upłynął pod znakiem przeceny benzyn – zmiany cen nie miały tym razem charakteru skokowego - obniżki hurtowych cen benzyn 98 i 95-oktanowej kształtowały się na poziomie 0,52-1,88 proc. Średnia cena najbardziej popularnej benzyny bezołowiowej 95 wynosi dziś 3586,8 zł netto, to 68,80 zł mniej, niż w ubiegły piątek. Spadki cen benzyn pojawiły się dopiero w drugiej połowie tygodnia, więc na korektę cen paliw na stacjach kierowcom przyjdzie jeszcze poczekać. W przypadku oleju napędowego w ostatnich dniach obserwowaliśmy minimalną podwyżkę – w rafineriach jego cena kształtuje się na poziomie 3493 zł netto za 1000 litrów. 

Redakcja poleca:

Czy nowe auta są bezpieczne? Nowe wyniki testów zderzeniowych
Testujemy nowego Volkswagena Polo
Niskoprocentowe piwa. Czy można po nich prowadzić auto?

Zobacz także: Renault Megane Grandtour w naszym teście Jak

Polecamy: Co oferuje Kia Picanto?

Z analiz e-petrol.pl wynika, że najbliższe dni mogą przynieść niewielkie pogłębienie spadków cen benzyn u polskich producentów paliw oraz dalsze, ale nieduże, wzrosty cen oleju napędowego i opałowego.  

Na stacjach w tym tygodniu było drożej

W ostatnim monitoringu cen na stacjach paliw, przeprowadzonym przez e-petrol.pl 13 września 2017 r. okazało się, że średnie ceny benzyny bezołowiowej 95 oraz diesla wzrosły o 8 groszy na litrze. Na krajowych stacjach paliw benzyna kosztowała 4,63 za litr, a olej napędowy sprzedawano w średniej cenie 4,36 zł/l. Tradycyjnie, najmniejszy wydatek za tankowanie ponosili właściciele samochodów z instalacją gazową – średnia cena litra LPG wzrosła o 5 gr i w tym tygodniu litr autogazu kosztował przeciętnie 2,09 zł.

Pojawia się pole do obniżek cen benzyn

Według analizy e-petrol.pl w najbliższym wrześniowym tygodniu ceny benzyny bezołowiowej 95 powinny mieścić się w przedziale 4,53-4,64 zł, dla diesla będzie to 4,34-4,43 zł za litr. W przypadku autogazu kierowcy najczęściej będą spotykać się z cenami z zakresu 2,06-2,13 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2017-09-13
Pb 98 4,94
Pb 95 4,63
ON 4,36
LPG 2,09

PLN brutto/l

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • karol (gość)

    Na szczęście nie muszę się już przejmować ceną benzyny bo od razu po zakupie samochodu umówiłem się na montaż zestawu lpg optima u znajomego montera, to była dobra decyzja bo benzyna i ON dalej drożeje

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości