Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Ile zapłacimy za tankowanie przed Bożym Narodzeniem?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Na rynku międzynarodowym w mijającym tygodniu zobaczyliśmy wiele ważnych rozstrzygnięć - dotyczących relacji USA-Chiny i wyborów w Wielkiej Brytanii, a wcześniej też planów wydobycia OPEC. Jak wpłynie to na rynek paliw w Polsce?
Prognozy e-petrol.pl nie powinny przestraszyć tankujących w okresie przedświątecznym. Zapewne w krótkim czasie nie będziemy świadkami specjalnie dynamicznych cenowych skoków. 

Zmienność cen hurtowych w ostatnim tygodniu jest niewielka - w przypadku benzyny 95-oktanowej zmiana w porównaniu z minioną sobotą wynosi zaledwie 5 zł/m sześc. - średnia cena tego paliwa to dzisiaj 3880 zł/m sześc. W przypadku oleju napedowego zmiana w tym samym czasie wyniosła zaledwie 1,8 zł na metrze sześc., a średnia cena tego paliwa to 4067,4 zł/m sześc. Jeśli chodzi o hurtowe ceny oleju opałowego, zmiana w omawianym okresie wyniosła jedynie 1,4 zł w górę - a paliwo to kosztuje dzisiaj średnio 2658 zł/m sześc. 
 

Prognozy dla cen detalicznych na rynku polskim w nadchodzącym tygodniu nie są bardzo odmienne od bieżących poziomów cen - z wyjątkiem autogazu. W okresie między 16 i 22 grudnia 2019 przewidujemy koszt tankowania litra Pb98 na poziomie 5,19-5,30 zł/l, a dla litra benzyny Pb95 cena wyniesie 4,90-5,01 zł. W przypadku diesla możliwa jest niewielka zwyżkowa korekta, a nasza prognoza lokuje się na poziomie 5,04-5,15 zł/l. W przypadku autogazu perspektywa wzrostów jest znacznie bardziej prawdopodobna i cena tego paliwa wynieść może 2,32-2,40 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-12-11
Pb 98 5,27
Pb 95 4,96
ON 5,06
LPG 2,34

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości