Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Ile zapłacimy za tankowanie przed grudniową obniżką akcyzy?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Paweł Dubiel W połowie grudnia e-petrol.pl odnotowuje niewielkie, ale korzystne dla kierowców zmiany w cennikach stacji paliw.
Jak wynika z najnowszego badania, o 2 grosze mniej niż przed tygodniem kosztuje tankowanie benzyny Pb95, za której litr płaci się dziś przeciętnie 5,97 zł. O grosz spadła także średnia ogólnopolska cena autogazu oferowanego na stacjach po 3,36 zł/l. Stabilna od ubiegłego tygodnia pozostaje natomiast cena oleju napędowego, która wynosi 5,99 zł/l.  
 
Aktualnie na paliwowej mapie Polski wyróżnia się województwo wielkopolskie, gdzie najmniej płaci się za tankowanie Pb95 i oleju napędowego: 5,93 i 5,95 zł/l (identyczna, średnia cena benzyny obowiązuje również na Lubelszczyźnie). LPG z ceną 3,29 zł/l jest natomiast najtańsze na Podlasiu. 

 
W tym tygodniu za paliwa podstawowe - benzynę Pb95 i diesla najwięcej płaci się na Podkarpaciu - 6,00 i 6,01 zł/l, a za autogaz w województwie lubelskim - 3,39 zł/l.

Ceny paliw. Co dokładnie się zmieni od 20 grudnia 2021?

Od 20 grudnia 2021 roku do 20 maja 2022 roku wysokość akcyzy zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w Unii Europejskiej.

Dodatkowo od 1 stycznia 2022 roku do 31 maja 2022 roku paliwa zostaną zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej i opłaty emisyjnej.

- Dzięki tzw. tarczy inflacyjnej ceny paliw na stacjach benzynowych w ciągu najbliższych tygodni powinny spaść o ok. 30 groszy na litrze - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2021-12-15
Pb 98 6,29
Pb 95 5,97
ON 5,99
LPG 3,36

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Toyota Corolla w wersji Cross

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Damian (gość)

  To jest kłamstwo Ropa aktualnie ma już najniższą akcyzę na jaką pozwala Unia także cena ropy nie ulegnie zmianie dzięki tej pseudo tarczy inflacyjnej. 3 tygodnie temu ropa potaniała o 10 dolarów na baryłce a paliwa do dzisiaj potaniały o 1-2 grosze, coś tu jest nie tak, a dolar utrzymuje się na praktycznie takim samym poziomie.

 • Obywatel (gość)

  Ktoś tu nas robi w h...a, baryłka ropy poszła nieźle w dół dolar nic nie podrożał a ceny na wszystkich stacjach prawie identyczne i się utrzymują już prawie miesiąc, to jest zmowa nafciarzy żeby na ludziach wydrzeć co stracili przez ten powalony lockdown, a rząd to kwestionuje bo do nich też leci kasa. Oni są tyle warci co ich te elektryki bez przyszłości, bo skąd elektryki się ładują, z gniazdka z prądu które wytwarzają elektrownie opalane węglem, taka ekologia. Ludzie obudźcie się.

 • Komentarz usunięty.
 • Komentarz usunięty.
 • G35 (gość)

  Śmiech na sali porą wyjść na ulice i zrobić IM zimę średniowieczna kto jest ze mna

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości