Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Ile zapłacimy za tankowanie w 2016 roku?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Kierowcy mogą liczyć na to, że wydadzą mniej na tankowanie w 2016 roku. Jakie ceny paliw są prognozowane?

Fot. Archiwum Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie kierowcy mogą spodziewać się, że ceny będą kształtować się poniżej granicy 5 zł/l zarówno dla benzyny jak i oleju napędowego. W 2016 roku na stacjach ma być tak tanio jak 7 lat temu.

Eksperci prognozują, że benzyna może być tańsza niż 4 złote, a jeszcze taniej będzie można tankować samochód z silnikiem Diesla. W tym przypadku różnica w porównania z benzyną może wynieść nawet 50 gr/l.

Ropa najtańsza od ponad dekady

Przecena na rynku naftowym zdaje się nie mieć końca i notowania surowca na giełdzie w Londynie w przedświątecznym tygodniu spadły w okolice poziomu 36 dolarów. Tak nisko ostatni raz były ponad dekadę temu.

Zobacz także: Dariusz Wdowczyk: Nie zdziwiłbym się, gdyby Piast został mistrzem

Na przestrzeni roku ropa straciła na wartości niemal 40 procent. Na zamknięciu ostatniej przedświątecznej sesji w 2014 r. na giełdzie naftowej w Londynie baryłka surowca była wyceniana na 60,24 USD. Po roku czasu była tańsza o 22,35 USD. Niewiele wskazuje też na to, aby w perspektywie najbliższych tygodni, czy nawet miesięcy, ten spadkowy trend miał się odwrócić.

- Determinacja kartelu OPEC, który utrzymując swoje wydobycie na wysokim poziomie chce wyeliminować z rynku wysokokosztowych producentów, dla rynku naftowego oznacza utrzymujące się niskie ceny ropy. Do tego początek 2016 roku może nawet przynieść dalsze obniżki, jeśli na przepełniony ropą globalny rynek zaczną trafiać kolejne baryłki surowca z odbudowującego eksport Iranu - twierdzą analitycy serwisu e-petrol.pl.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • cinu (gość)

    i co z tego jak osly z chlewa zaraz nowy podatek wprowadza i wraz bedzie po 4.50...

  • polak (gość)

    Tak, tak a jak ceny na rynkach będą wysokie to będziemy płakać bo benzyza będzie po 7zł !

  • skl (gość)

    Kaczka zadba o podatek i pozegnajmy niskie ceny

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości