Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Ceny paliw. Ile zapłacimy za tankowanie?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Grzegorz Olkowski Ostatnie dni przed Świętami Wielkanocnymi okazały się czasem gwałtownych podwyżek dla rynku detalicznego. Tankowanie benzyny jest o 10 gr droższe niż przed tygodniem.
W nieco lepszej sytuacji są kierowcy tankujący olej napędowy – to paliwo pozostaje bez zmian w porównaniu z poprzednimi wynikami, ale zmiany na rynku międzynarodowym także tutaj dają argumenty za zwyżkami.
 
Rafinerie z niewielkimi zmianami

W minionym tygodniu cena benzyn w rafineriach uległa minimalnej obniżce. Obecnie metr sześc. Pb95 kosztuje 4142, zł i jest o 15 zł tańszy. Z kolei w przypadku cen oleju napędowego pojawiły się minimalne podwyżki w analogicznym okresie. Dzisiejsze ceny średnie to 4160,8 zł/m sześc., czyli o 11 zł więcej niż przed tygodniem. Aktualna średnia cena oleju opałowego wynosi natomiast 2726 zł - o około 3 zł więcej.
 
Prognozy mało optymistyczne

W okresie między 22 i 28 kwietnia oczekiwać można wyraźnej zmiany zwyżkowej dotyczącej wszystkich paliw tradycyjnych. Prognozy e-petrol.pl dla benzyny 98-oktanowej lokują się na poziomie 5,42-5,54 zł/l. W przypadku benzyny Pb95 analitycy spodziewają  się cen na poziomie 5,12-5,23 zł/l, a dla diesla oczekiwania cenowe na kolejny tydzień zamykają się w przedziale 5,14-5,26 zł/l. Jedynie autogaz nie powinien istotnie zmienić swoich cen i kosztować będzie średnio 2,15-2,23 zł/l.
 
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2019-04-17
Pb 98 5,44
Pb 95 5,14
ON 5,14
LPG 2,17

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości